צילום: תמר רודוי ואסף מגל, עריכה: אסף מגל

ניצן חורש, סולן להקת "אלקטרה" הגיע לחנות "האוזן השלישית" כדי להמליץ על תקליטי ויניל ודיסקים שקנה בזול בחנות, לדבריו "מטעמים כלכליים וגם דברים שהתחנכתי עליהם, אז אני חייב את התודה לבעלי 'האוזן' ולמוכרים פה, שגילו לי כמה דברים ופתחו לי צוהר לעולם המוזיקלי".

רשימת ההמלצות של חורש מתחילה בתקליט "Placebo Sessions" של Mark Moulin, עליו הוא אומר: "הוא חלוץ של ג'אז אלקטרוני מדטרויט ואחד מאלה שמיחסים להם את המצאת הטקנו הדטרויטי, וזה דבר שלא הייתי מגיע אליו לבד".

ברט בכרך, The Jam, טי רקס, סיקסטיז, דיויד בואי ועוד

התקליט השני הוא "Memories Are Made Of Hits". "זה אוסף להיטי סיקסטיז לכל המשפחה", אומר עליו חורש, "יש פה את הפורצ'נז, ותמונה של משפחה מטופשת מהסיקסטיז".

תקליט שעלה לחורש רק שקל הוא "Portrait In Music" של ברט בכרך. "זה תקליט נהדר של מוזיקת מעליות", מציין חורש, "בכרך הוא מלחין ברמהשל לנון ומקרטני ושל ריי דייויס. יש פה שירים כמו 'Rain Keeps Falling On My Head', 'I'll Never Fall In Love Again', ,The Lok Of Love' וכן הלאה".

"קניתי תקליט של The Jam ב-12 שקל", אומר חורש על האלבום "In The City". "זו אחת הלהקות שהכי השפיעו עלי והעיפו לי את המוח כטינאייג'ר.

בהמשך ממליץ חורש על סינגלים בתקליטוני 45 או 7 אינץ'. "זה הפורמט האהוב עלי במוזיקה, גם כי הוא יפה ונוח וזול וגם כי הוא שורד היום בעידן הנוכחי, שכבר אלבומים קצת פחות רלוונטיים". חורש ממליץ על "Jeepster" של להקת "טי רקס", "Sound And Vision" של דיוויד בואי, "Jimmy Jimmy" של "The Undertones" ועל "The Sun Ain't Gonna Shine Anymore" של האחים ווקר.

"Underwater Fireman" ו"רוצי בובה"

בגזרת האלבומים החדשים ממליץ חורש על האי.פי "U W FM" של להקת "Underwater Fireman" - "דיסק די מפתיע מבחינת הסאונד והעושר, משהו בין פסיכדליית סיקסטיז ל'לואו פיי' אמריקני ומאוד מוצלח לטעמי". על הדיסק שלה שלישיית הגראז' "רוצי בובה" אומר חורש: "זה דיסק מפגר, זה סוד כוחו וטוב שהוא כזה. הם עושים גראז', רוקנ'רול, Pאנק ורוקאבילי, שלישייה תל אביבית חדשה ומצוינת שעושה כיף חיים".

*להקת "אלקטרה" של ניצן חורש תופיע באוזןבר בתל אביב בחמישי ה-24/11 ב-20:30.