למרות שביונסה מעולם לא התכחשה להיותה אפרו-אמריקאית ובנקודות רבות בקריירה אף הבליטה והתגאתה המורשת שלה - רבים ממעריציה ביקרו אותה לאורך על ניסיונות השיווק שלה כזמרת "לבנה". הם טענו שהיא ניסתה למצוא חן בעיני קהלים רחבים ולהתאים את עצמה למשבצת של כוכבות הפופ הגדולות, שאיכלסה אז שמות כמו בריטני ספירס, כריסטינה אגילרה, פינק וג'ניפר לופז. היא אולי הקליטה שירי ארנ'בי וסול, אבל מעריצים מאמינים שצבע העור הבהיר שלה הוא זה שסייע לה להיכנס למיינסטרים.

בספרו החדש של מת'יו נואלס, אביה של ביונסה, "גזענות מעיניו של ילד", מתברר שהוא מסכים עם המעריצים. הוא טוען שהזמרות השחורות המצליחות ביותר כיום הן דווקא אלה בעלות צבע העור הבהיר יחסית, שההתנהגות שלהן לא תואמת את הסטיגמות המוכרות של אשה שחורה. לדעתו, הן כובשות את הקהל הרחב כי הוא יכול להזדהות איתן ו"לעכל" אותן יותר בקלות.

מת'יו כותב: "כשזה מגיע לנשים שחורות, למי מהן הקהל יאזין בתחנות הרדיו שמשמיעות מוזיקת פופ? למריה קארי (לבנת עור ממוצא אפרו אמריקאי מצד אביה), לריהאנה (בעלת צבע עור בהיר ועיניים ירוקות), לראפרית ניקי מינאז' (שרבים טוענים שעברה טיפול להבהרת העור) ולבנות שלי (ביונסה וסולאנג'). בספרו, הוא ציין גם שכשפגש לראשונה את טינה (אמה של קווין בי), הוא היה בטוח שהיא לבנה.