טקס פרסי המוזיקה של מגזין NME (אחד המגזינים הנחשבים בעולם) נערך אמש בלונדון, ובמהלכו עלו לבמה כמה מהכוכבים הגדולים של התעשייה, כשבראשם הזמרת טיילור סוויפט. למרות הופעתה של סוויפט באירוע, נראה שהרגע המדובר ביותר מתוכו הוא התקרית האלימה בה היה מעורב הראפר הבריטי סלואות'אי (Slowthai).

במהלך הטקס, הוכרז הראפר כזוכה בתואר "גיבור השנה", ועלייתו לבמה לוותה בקולות בוז מצד הקהל, מה שהוביל אותו להתבטא בצורה בוטה במיוחד בנאומו ולקלל אנשים שנכחו באולם. בהמשך, המצב הלך והחמיר והוא זרק לעבר הקהל את הכוס שהחזיק בידו כמו גם את המיקרופון שלו.

אחד הצופים שעמד ליד הבמה הרים את המיקרופון, קרא לסלואות'אי "אדם מיותר" וזרק את המיקרופון חזרה לכיוונו. זה כבר גרם לראפר לקפוץ מהבמה ולנסות לתקוף את אותו אדם שלדבריו "הרס לו את הנאום", אך לפני שהצליח להגיע אליו, סלואות'אי נעצר על ידי אנשי האבטחה, וסרטונים שמתעדים את הרגע המביך של הראפר הופצו ברשת וגררו תגובות חריפות נגדו.

עוד לפני שקיבל לידיו את הפרס, סלואות'אי הסתבך בשערורייה נוספת כשזרק הערות מיזוגניות לעבר המנחה של האירוע, הקומיקאית קת'רין ריאן.

וכך, בזמן שעמד לצדה על הבמה, הוא נגע בחזה שלה ואמר: "אם בא לך לעשות משהו, תפגשי אותי מאוחר יותר. אף אחד מעולם לא שיחק איתך כמו שאני אשחק איתך".

בפוסט ששיתפה בעקבות הביקורות נגדו, קת'רין בחרה דווקא לצאת להגנת הראפר וכתבה: "הוא לא גרם לי להרגיש אי נוחות. זאת הסיבה שאנחנו צריכים עוד נשים בעמדות כוח. הבנתי שהוא איבד את עצמו ברגע שנעמד מולי כמו כל מטרידן אחר מול קומיקאית - לא אישה - קומיקאית".

האירוע החמור והביזארי הפך בשעות האחרונות לאחד הנושאים הכי מדוברים בממלכה, וטרם ברור האם יינקטו צעדים נגד הראפר השערורייתי, אך מה שבטוח הוא שסלואות'אי עצמו לא התרגש מהעניין כלל.