בפברואר האחרון זעזעה הזמרת הבריטית דאפי את קהל המעריצים שלה כשחשפה את האונס שעברה והאירוע טראומתי עליו היא לא דיברה במשך עשור.

בחודש שעבר היא העלתה עמוד אינטרנטי בו שיתפה את הסיפור המלא, לפיו האנס סימם אותה והחזיק אותה בניגוד לרצונה בחדר בית מלון במשך ארבעה שבועות.

באותו פוסט מצמרר דאפי ציינה שהאירוע טראומטי גרם לה להפסיק להתעסק במוזיקה והוביל אותה להתרחק ממקורביה, ובמשך שנים היא הסתגרה בביתה ושמרה על מרחק מאנשים שלא הכירה.

בפוסט חדש שהעלתה לפני מספר ימים, סיפרה דאפי למעריציה שהיא מתקשה לישון בלילות מבלי לחשוב על אלו שנפגעו מנגיף הקורונה וסובלים מתחושה של חוסר ביטחון לאור המשבר הבריאותי, וקראה למעריציה לשתף אותה בקשיים איתם הם מתמודדים וטענה שזה יכול לשפר את מצבם כפי שחשיפת הסיפור האישי שלה "שחררה" אותה.

View this post on Instagram

This evening, I can’t sleep ... I have the comfort of my bed and the health of all my family, to take shelter in, but many do not. Health workers face fatigue, with such uncertainty ahead, people are queuing at empty food banks and the landscape is changing. You may or may not have read my words, recently. I found them to be liberating. And so I would sincerely like to know, how are you? Tonight, some of us grieve the easing of enforced lockdown - and some of us appreciate it. The sense of security found in a common goal, a shared goal, is changing and could now stand to divide, which it must not, above all, in adapting to a new uncertainty. And so, I want to create a post where you can talk openly about how you are doing. I invite you to write here, if you would like that. I look forward to reading how you are, about your life, and current experiences. For you to share your stories visibly with others too, here. All my love, and thoughts Duffy

A post shared by @ duffy on

"אני לא מצליחה לישון הלילה" כתבה דאפי. "אני מרגישה שאני בתוך מקלט עם המיטה הנוחה שלי והעובדה שכל בני משפחתי בריאים אבל אצל רבים זה לא המצב. צוותי הרפואה מתמודדים עם עייפות ותחושת אי ודאות. אנשים מבקשים מזון והנוף מסביב משתנה".

"גם אם קראתם את הדברים שכתבתי וגם אם לא - זה היה משחרר עבורי", דאפי הוסיפה, "הייתי רוצה שתספרו לי מה שלומכם. אני מתכוונת לפתוח עמוד חדש ומזמינה אתכם לכתוב בו ולשתף אותי ואחרים במה שעובר עליכם, אם תרצו".

כזכור, דאפי זכתה לפריצה הגדולה שלה לקראת סוף העשור הראשון של שנות ה-2000, אז היא הוציאה את אלבום הבכור המצליח שלה, "Rockferry", שכלל להיטים כמו "Mercy" ו-"Warwick Avenue" והפך אותה לאחד השמות החמים במוזיקה של אותה תקופה.

שלוש שנים לאחר מכן היא הוציאה את אלבומה השני שלא הצליח לשחזר את ההצלחה האדירה של קודמו ולאחר מכן כאמור היא נעלמה לאחר אירוע האונס שעברה עד חזרתה לקדמת הבמה עם החשיפה המצמררת לפני מספר חודשים.