ב-2003 ברטרנד קנטט, ששימש כסולן הלהקה המצליחה נואר דסיר, ניהל מערכת יחסים מתוקשרת עם השחקנית מרי טרינטיגננט. השניים ששהו בבית מלון בחודש יולי של אותה שנה נכנסו לריב, שבמהלכו הזמר הכה אותה בחוזקה מספר פעמים בראש. אחרי שראה שהיא אינה מגיבה, חיכה מספר שעות ורק אז קרא לשירותי ההצלה. בעקבות הנזקים החמורים היא נכנסה לתרדמת ולאחר מספר ימים נפטרה בבית החולים. הוא הואשם במוות וריצה מאסר של 4 שנים, ממנו השתחרר ב-2007.

בעקבות צאת אלבומו החדש של ברטרנד, מגזין המוזיקה הצרפתי Les Inrockuptibles פרסם בשבוע שעבר גיליון עם התמונה של ברטרנד על השער. הצעד הזה גרר ביקורות קשות. המגזין Elle הוציא בתגובה גיליון עם הכותרת "בשמה של מרי", כשעליו מופיעה תמונה של מרי. בנוסף, אנשים העלו פוסטים זועמים, בהם נכתבו משפטים כמו: "נחמד מצד המגזין לשים בעמוד הראשי תמונה של מכה נשים ורוצח" ו"מחליא אותי לראות את הרוצח הזה מקדם אלבום חדש ומופיע על השער. זה הרבה מעבר לדוחה".


אתמול, שבוע אחרי שפורסם אותו הגיליון, יצאה הנהלת Les Inrockuptibles בהודעה מתנצלת, אך גם בה הוצגה סוג של תמיכה ברוצח: "הסיפור של ברטרנד היה חלק מהסיפור של המגזין עוד מהאייטיז ואי אפשר להתעלם מכך. מההתחלה לא היו בטוחים אם לשים אותו על השער. אנחנו מתנצלים בפני אלה שנפגעו מכך. הביקורות שהגיעו במהלך הימים האחרונים גרמו לנו לרצות להלחם באלימות נגד נשים".