לבירינט, טיני טמפה, בריטס (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
הזוכה הגדול. טיני טמפה | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

בטקס פרסי הבריטס שנערך אמש הוכתר הראפר האנגלי טיני טמפה כזוכה הגדול של הערב. בגזרה הבינלאומית, היו אלה ארקייד פייר שהמשיכו את ההצלחה המסחררת של הגראמיז וזכו גם כאן בשני פרסים.

את הטקס פתחו "טייק דאת", שעלו לבמה עם צבא של רקדנים עם שריונות כסופים וביצעו את שירם "Kidz", שיר גלאם-אייטיז שיותר מתאים לפט שופ בויז מאשר ללהקת הבנים המאוחדת. הקול של מארק אואן הוא כבר לא מה שהיה פעם וההופעה עצמה מוגזמת והזויה, כולל התערטלות לא מובנת של רקדני הרקע.

בחזרה לזוכה הגדול של הערב. טיני טמפה, בן 22 שגדל בסצנת הדאב-סטפ הלונדונית, שחרר את אלבומו הראשון בשנה שעברה. האלבום, "Disc-Overy", זכה בפרס הבריטס בקטגוריית "תגלית השנה" ובפרס "סינגל השנה" עבור השיר "Pass Out". בהופעתו בטקס, הקדיש טמפה את השיר "Wonderman" , שביצע יחד עם אלי גולדינג, ל"מוסיקה בריטית, שלום ואהבה".

בחירת ההופעה המוצלחת של הערב היתה קלה במיוחד - הזמרת אדל גרמה לפיות להיפער ולאוזניים להזדקר עם ביצוע אדיר "Someone like you" מתוך האלבום החדש שלה "21". בלי רוח וצלצולים, רק פסנתר וזוג ריאות שמוציאות צלילים כמעט בלתי אנושיים.

עוד הופעה בלתי נשכחת הייתה מבית היוצר של ריהאנה, שטסה מיד לאחר טקס הגראמי לבריטניה בכדי להופיע בבריטס. רי-רי זכתה בפרס הזמרת הבינלאומית הטובה של השנה וביצעה לכבוד הטקס כמה משיריה במאש-אפ חביב. לבושה כולה באדום קלאסי בתחילה ושחור נועז לקראת הסוף, נתנה ריהאנה הופעה טובה ומתאימה ללא פאשלות מיותרות.

עוד חבורה שטסה לבריטניה מיד לאחר הגראמיז בכדי להופיע בבריטס היו ארקייד פייר, שזכו בשני פרסים בחסות המלכה: ההרכב והאלבום הבינלאומיים הטובים של השנה. ארקייד פייר ביצעו את "Ready to start" מתוך אלבומם האחרון ועטור השבחים – "The Suburbs". הופעה אנרגטית וקסומה כידוע אצל הלהקה ממונטריאול.

הבריטים נתנו כבוד גם לסי-לו גרין, שזכה בפרס זמר השנה הבינלאומי, ולחביב הילדות ג'סטין ביבר, שזכה בפרס תגלית השנה הבינלאומית. גרין סגר את הטקס הבריטי עם הלהיט "Forget You" והקפיץ את הקהל המנומנם:

טקס הבריטס לשנת 2011 היה מכובד ומלא חיים. רוג'ר דאלטרי, הפרונטמן של ,"The Who" סיכם את הערב בצורה הטובה ביותר כשעלה להגיש את פרס אלבום השנה: "טוב לראות שלתעשיית המוזיקה הבריטית יש עדיין מספיק כסף להתכנסות אלכוהולית טובה".

רשימת הזוכים המלאה בטקס הבריטס 2011

זמר השנה: Plan B
זמרת השנה: לורה מארלינג
פריצת השנה: טיני טאמפה
להקת השנה: טייק דאת
סינגל השנה: טיני טאמפה, "Pass Out"
אלבום השנה: Mumford and sons – Sigh No More
זמר השנה הבינלאומי: סי-לו גרין
זמרת השנה הבינלאומית: ריהאנה
פריצת השנה הבינלאומית: ג'סטין ביבר
להקת השנה הבינלאומית: ארקייד פייר
אלבום השנה הבינלאומי: ארקייד פייר – "The Suburbs"
מפיק השנה: מרקוס דראבס (על האלבום הנוכחי של Mumford and sons)
בחירת המבקרים: ג'סי ג'יי