אין תמונה
מגלה את אמריקה, וההפך. לנה דל ריי

כבר כמה חודשים טובים שעולם הפופ עסוק בשאלה האם לנה דל ריי היא בובת פופ תאגידית או זמרת אמיתית שנולדה בבלוגוספירה והיא הרבה מעבר לבובה, או שמדובר בכלל בבדיחת הפוך-על-הפוך בלונדינית על חשבון המעריצים. להיטים כמו Video games ו-"Born To Die" שהפגינו איכויות גבוהות של פופ, אבל היה בהם משהו מעושה ומביך, רק חיזקו את הויכוח.

כולם מצפים לשמוע את "Born To Die" אלבום הבכורה של דל ריי (שמה המקורי הוא ליזי גרנט) בעל שם הזוי לא פחות מזה של ה"איט-גירל העגמומית עם האג'נדה המסחרית החבויה", שצפוי לצאת בסוף החודש, ובינתיים אמריקה המיינסטרימית נכנסה תחת כנפי ההייפ.

זה קרה בסוף השבוע האחרון, כשלנה דל ריי הופיעה ב"SNL", כלומר "סאטרדיי נייט לייב" עם שני שירים - "Video Games" ו"Blue Jeans". את מה שלא עשה ההייפ של החודשים האחרונים עשתה הופעה אחת ב"ארץ נהדרת" של ארה"ב, ולנה דל ריי הפכה לשיחת היום בתקשורת האמריקנית, כמעט כמו מדונה, שזכתה הלילה ב"גלובוס הזהב" על השיר "Masterpiece" מהסרט החדש "W.E".

הביקורת על לנה דל ריי ב-24 השעות האחרונות בתקשורת באמריקה נעות בין המלגלגות למלגלגות מאוד. סלבריטיז מצייצים עליה עקיצות בטוויטר ומבקרים כמו זה של ה"לוס אנג'לס טיימס" כתבו עליה שהיא נראתה כמו "ג'סיקה ראביט חובבנית, שממש לא שולטת בקול שלה, אשר נע בין 'גבוהים' ל'נמוכים' ללא אבחנה".

במקומות אחרים פורסמו כותרות ענק כמו "האם היא פישלה בגדול?". השחקנית ג'ולייט לואיס ("פסגת הפחד"), שבעצמה הרימה קריירת שירה עם להקת רוק, צייצה: "זה כמו לראות ילדה בת 12 שמנסה לשיר". בקיצור, אם יש מישהו שאמריקה צוחקת עליו היום יותר מקובי בראיינט והלייקרס, שהפסידו לקליפרס בדרבי של לוס אנג'לס, זו לנה דל ריי. ומה דעתכם?

>> מדונה: "ליידי גאגא מושפעת ממני. Born This Way נשמע לי מוכר"