מדונה למען האיטי (צילום: Gettyimages IL, getty images)
נו, כבר אימצת ילד מהאיטי? | צילום: Gettyimages IL, getty images

אי אפשר לפתוח דף אינטרנט בימים אלו מבלי להיתקל בידיעות ועדכונים על האסון הנורא בהאיטי, גם אם מדובר במוזיקה. אז הנה סיכום קצר של תרומתם של המוזיקאים לניצולים: במופע הצדקה "Hope For Haiti Now", שארגן ג'ורג' קלוני וכלל הופעות של אמנים כמו ג'יי זי, ריהאנה, בונו, מדונה, ביונסה, קולדפליי, ברוס ספרינגסטין ועוד צפו יותר מ-80 מיליון צופים ונתרמו 57 מיליון דולר לנפגעים, כך מדווח אתר "יאהו! ניוז".

ההכנסות מהאלבום שיצא בעקבות המופע וכולל את כל הביצועים נתרמות גם כן לניצולי האסון והאלבום נמצא כרגע במקום הראשון במצעד ה"בילבורד" האמריקאי.

גם רדיוהד למען האיטי: גייסו חצי מיליון דולר

רדיוהד (צילום: Jim Dyson, GettyImages IL)
חצי מיליון דולר. רדיוהד | צילום: Jim Dyson, GettyImages IL

עוד מדווח באתר כי להקת "רדיוהד" החליטה לתרום את עזרתה בגיוס כספים, באירוע הרבה פחות גרנדיוזי, כמו שרק הם יודעים. טום יורק וחבריו גייסו למעלה מחצי מיליון דולר במופע התרמה אינטימי שנערך בלוס אנג'לס ושבו נכחו 1,300 צופים.

הכרטיסים למופע נמכרו במעין מכרז שהתקיים ברשת, כאשר המחיר המינימאלי לכרטיס זוגי עמד על 475 דולר. באירוע נכחו סלבריטאים טובי לב ואוהבי רדיוהד כמו ג'סטין טימברלייק, שסיפר שהוא מאזין ללהקה מאז שהיה בן 13 (באמת?), ג'סיקה ביל, שרליז ת'רון ודניאל קרייג.

לפי אתר ה- MTV, גם סיימון קאוול רוצה להיות טוב לב והוא גייס רשימה מכובדת של אמנים שיקליטו גרסת כיסוי ל- "Everybody Hurts" של להקת "R.E.M". את העזרה באיסוף התרומות יגישו רובי ויליאמס שיתאחד עם להקת "טייק ד'את", מרייה קרי, מיילי סיירוס, סוזן בויל, רוד סטיוארט, בון ג'ובי וליאונה לואיס.

בריטני תורמת כסף להאיטי ממכירת שמלה ופריטי לבוש

בריטני ספירס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
תורמת שמלה. בריטני | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

ואותו אתר מדגים גם מהו חינוך טוב: ג'סטין קומבס, הבן של פי דידי, חגג השבוע יום הולדת 16 תחת מעטה "צניעות" אופייני למשפחה והסלוגן, "I am Prince". הבן שקיבל מאבא'לה מתנה ליומולדת מרצדס מייבך וצ'ק על סף 10 אלפים דולר החליט לתרום את הצ'ק לנפגעים. כל הכבוד.

ובריטני ספירס המלכה, תתרום את ההכנסות ממכירת השמלה שהיא לבשה לטקס ה-VMA ב-2008 ופריטים מסיבוב ההופעות האחרון שלה, "Circus", כך מדווח אתר ה"בילבורד".

מעריצי גאנז נ' רוזס אולצו להחרים את סלאש

סלאש slash (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
מוחרם בהופעות של גאנז נ' רוזס. סלאש | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

מעריצים קנדיים שבאו לצפות בהופעה של גאנז נ' רוזס בשבוע שעבר, נאלצו לשנות את תלבושתם בגלל הוראות של הפקת המופע. אתר ה"סאן" מדווח כי בהופעה נדרש כל מי שלבש חולצה עליה הופיעה דמותו של "סלאש", הגיטריסט המקורי של הלהקה, להפוך את חולצתו על מנת שדמותו לא תראה. מי שלבש מגבעת סטייל "סלאש", נתבקש גם כן להשאיר את הכובע בכניסה.

הכל בגלל קשרי ה"ברוגז, ברוגז לעולם, שולם שולם אף פעם" שנוצרו בין אקסל רוז, מנהיג הלהקה בעבר ובהווה והגיטריסט המיתולוגי. כמובן שדובר הלהקה ומקורבים לאקסל מכחישים שנתנו הוראה כזו, אבל משהו (למשל תסביך המגלומניה הכבד בו אקסל לוקה) גורם לנו לפקפק בהכחשה.

סטיבן טיילר שר קריוקי לעצמו וקאברים לביג'יז עם בלון הליום

ונסיים בפינתנו הקבועה - מה עובר הפעם על סטיבן טיילר. אתר ה"רולינג סטון" מדווח שלפני מספר ימים הגיעו טיילר ופמלייתו למועדון קריוקי בקליפורניה. שני "בליינים" עלו לבמה לשיר את אחד הלהיטים הגדולים של אירוסמית', "I Don't Want to Miss a Thing". השניים נזרקו מהבמה באמצע השיר בצעקות "בוז" רק בכדי שטיילר עצמו יעלה ויבצע ביצוע קריוקי לשיר של עצמו.

אם לא די בכך, אתר ה- "TMZ", מדווח כי טיילר כנראה ממש מתגעגע לשירה ולבמה. לאחרונה, פצח הזמר בשירה במערכת הכריזה של אחת החנויות, באותו איזור בקליפורניה, שכנראה מקורב למוסד הגמילה בו הוא שוהה בימים אלו. טיילר ביצע את "I Don't Want to Miss a Thing", את "Dude Looks Like a Lady" ובעזרת שאיפת גז הליום מבלונים, ביצע קאברים לשירים של ה"בי ג'יז". רוקסטאר אמיתי.