כשג'סטין ביבר שחרר את האלבום האחרון שלו Justice הוא כבר תיאר לעצמו שיבקרו אותו על המחוות שעשה באלבום לפעיל זכויות האדם מרטין לותר קינג ג'וניור שמזוהה עם המאבק האפרו-אמריקאי בארה"ב. חלק ממעריציו של הזמר בן ה-27 טענו שמדובר בניכוס תרבותי ומי שיצאה להגנת הזמר הייתה דווקא בתו של קינג שהודתה לו על התמיכה.

שהלהבות נרגעו קצת, ביבר עצמו התייחס גם הוא לסוגיה בחדר הצ'אט Bieber Nation אפליקציית קלאבהאוס. ביבר הסביר שמניעיו היו כנים לחלוטין ושיתף שמעולם לא למד בקנדה על ההיסטוריה השחורה. "זה פשוט לא היה חלק מתוכנית הלימודים שלנו", סיפר ביבר. "אני חושב שאני, שבאתי מקנדה ולא מלומד בנושא ועושה בדיחות חסרות רגישות כשהייתי ילד, למעשה הייתי חלק מהבעיה כי לא ידעתי יותר טוב".

"בשבילי זה שיש לי את הפלטפורמה רק בשביל לשתף את הקטעים ה'גסים' הללו של מרטין לותר קינג ג'וניור בזמנים שהוא ידע שהוא הולך למות, זה בדיוק מה שהוא נלחם עבורו". הוא הוסיף שהוא היה מוכן לספוג "את כל השנאה שבעולם על זה ששמתי את הנאומים באלבום", כי הוא עשה את זה למטרה גדולה יותר לטענתו.

View this post on Instagram

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber)

"אני רוצה להמשיך לצמוח וללמוד לגבי כל עוולות הצדק החברתי בעולם", הודה הזמר הפופולרי, "ומה שנראה בעיני להפוך לאדם טוב יותר ומה שנראה בעיני החברים שלי להפוך לבני אדם טובים יותר. אני יודע שיש לי דרך ארוכה, אני אוהב שאנשים שומעים את האלבום שלי ואז שיחות כאלה מתפתחות. 'טוב, איך הוא עובר ממרטין לותר קינג ג'וניור לשיר אהבה?'".

ביבר עוד הוסיף באותה שיחת צ'אט: "אני לא מנסה ליצור חיבור ביני לבינו... בגלל זה אני אף פעם לא מנסה לדבר על צדק חברתי, או שלא רציתי להיות זה שמדבר על זה בגלל שיש לי עוד כל כך הרבה ללמוד, אבל יש מולי את האדם הזה שהיה מוכן למות בשביל האמת שלו. האם אני לא אהיה מוכן להתמודד עם קצת לגלוג או שיפוט של אנשים שתוהים מה המניעים שלי? מבחינתי זה היה בלי בעיה".

כשביבר הכריז על Justice לפני כמה שבועות, הוא הסביר מה עומד מאחורי תהליך יצירת האלבום: "יש כל כך הרבה דברים שגויים בעולם השבור שלנו, כולנו כמהים לריפוי וצדק לאנושות. המטרה שלי באלבום הזה היא לעשות מוזיקה שתספק תחושת נינוחות. אני רוצה ליצור שירים שאנשים יוכלו להתחבר אליהם ולהרגיש פחות לבד. סבל, עוול וכאב עלולים להשאיר אנשים חסרי אונים, ומוזיקה היא דרך נהדרת להזכיר אחד לשני שאנחנו לא לבד".