דיווחים שהתפרסמו היום טוענים שבעקבות החלטתו של ג'יי זי לא להעלות את אלבומו החדש "4:44" לספוטיפיי, הוא הפסיד כמיליון דולר. האלבום השלושה עשר של הראפר יצא לפני פחות מחודש ועשה המון רעש בגלל הטקסטים השערורייתיים שבו, שמאמתים את הבגידה בביונסה, מוציאים את אימו מהארון ומכילים אמירות שלכאורה נשמעות אנטישמיות.

הסיבה בגללה סירב ג'יי זי לאפשר האזנה לאלבום עבור משתמשי ספוטיפיי היא הרצון שלו להפוך את האלבום לבלעדי עבור משתמשי טיידל, החברה שלו. לא עבר הרבה זמן והוא נאלץ לוותר על הבלעדיות הזאת ולהעלות את "4:44" לפלטפורמות מתחרות, כמו אפל מיוזיק ואמזון מיוזיק, בכדי לשמור על הפופולריות שלו.

מגזין בילבורד פרסם את חישוביהם של מומחים בתעשיית המוזיקה (שהתבססו על נתוני כניסות, רווח עבור השמעת שיר וכמות האזנות בספוטיפיי), לפיהם נמצא כי הראפר יכל להרוויח מעסקה עם ענקית שירותי המוזיקה כמיליון דולר בשבועות האחרונים. חישוב אחר מצא שג'יי היה יכול להרוויח כ-250 אלף דולרים עבור שבוע אחד, אם היה בוחר להעלות את האלבום לאגף הפרימיום של שירותי ספוטיפיי. מלבד ענייני הכסף, האלבום החדש העלה עבור ג'יי זי עניין נוסף לדאוג לגביו, והוא המוזיקה החדשה של החבר לשעבר קניה ווסט, שלפי השמועות תצא בקרוב ותכלול לא מעט לכלוכים עליו.