המסע של ישראל ומיכאל בן דוד באירוויזיון 2022 נגמר אתמול (חמישי) כבר בחצי הגמר שהתקיים בטורינו. לראשונה מאז 2014, אז מיי פיינגולד ייצגה אותנו, ישראל לא העפילה לגמר התחרות. ההימורים היו נגדנו מראש, אבל קשה לדעת מה באמת גרם לאירופה לוותר עלינו בסוף.

הביצוע עצמו של מיכאל קיבל תגובות טובות די טובות ממעריצים באירופה ובישראל. ״די נו אני שרופה על מיכאל בן דוד איזה מתוק, הלוואי שיעבור״, או "הוא קבר לכולם על הבמה" הגיבו כמה. ״זה ביצוע אירוויזיון קלאסי. הוא חייב להגיע לגמר״, "הופעה מדהימה, קדימה מיכאל", ו-״אי אפשר להגיד שאין שיש לו כריזמה״. אחד אפילו הוסיף ש"אני חייב לשתף אותכם, מה שהיה בארוויזיון היה פשוט אנטישמיות, זאתי מהשטיפת ידיים לא עשתה כלום ועלתה, מיכאל בן דוד היה תותח נתן הופעה כמו שצריך כל האולם היה על הרגליים היה שואו של החיים".

אלא שאחרי כל הביצועים, רגע לפני פתיחת ההצבעה, בן דוד סיפק רגע הזוי בו התפרץ להנחיה לצד השופטים בגרין רום, והתגובות שדווקא היו בעדנו שינו כיוון. לצד המתקפה מצד מגיבים אנטי-ישראלים (אליהם אנחנו כבר רגילים) מיכאל כבר הושמץ מכל כיוון, כולל מכיוון גולשים ישראלים. ״מיכאל בן דוד - אתה מביך״, הגיב אחד והמשיך, ״לנשק ולהתפרץ למרחב האישי של מתמודדים אחרים בלי הרשות שלהם (ושל המנחים עצמם!) זה מעשה מטריד ומגעיל, ואני לא אתפלא אם זה יגרום להדחה שלנו מהתמודדות באירוויזיון בשנים הבאות. אתה לא גיי אייקון ממי, אתה מציק״.

״אם השופטים לא היו אנטישמיים לפני השיר של מיכאל, עכשיו יש להם סיבה״, "יצא שפספסתי את ההידחפות של מיכאל בן דוד למנחים אתמול. צפיתי עכשיו וזה מטריד ומביך ברמות. איזה דביל" הגיב אחר לאחר שצפה ברגע שספג המון האשמות.

גמר האירוויזיון כאמור יתקיים מחר (שבת) החל מהשעה 22:00. ישראל אמנם לא תשתתף בו, אבל מיכאל אמר: ״הייתה לי הזכות לייצג את המדינה שלנו בגאווה. עשינו את המיטב שלנו. הכל כתוב בשמיים. מקווה שעשיתי אתכם גאים. אני אוהב אתכם. אני מאושר".