מאז שאגדת המוזיקה איימי ווינהאוס נמצאה מתה בביתה בלונדון לפני כעשור, נפוצו אינספור סיפורים ושמועות על החיים שלפני סופה הטרגי והמוקדם. עכשיו מתברר שלאמה זה מספיק והיא החליטה לספר את הסיפור של ביתה כפי שרק היא מכירה.

BBC ערוץ הטלוויזיה הממלכתי של בריטניה הכריז בימים האחרונים שג'ניס ווינהאוס תשתף את הסיפור של בתה, שהפכה לכוכבת בכל העולם והסתבכה עם התמכרויות לסמים ואלכוהול, בסרט דוקומנטרי שנקרא Amy Winehouse: 10 Years On (איימי ווינהאוס: 10 שנים אחר כך, בתרגום חופשי) שיצא לרגל ציון עשור למותה.

"אני לא מרגישה שהעולם יודע את האמת על איימי, זו שאני גידלתי", סיפרה האם שמתמודדת היום עם טרשת נפוצה. "אני מצפה מאוד להזדמנות שניתנה לי ולהציע הבנה של השורשים שלה, לתת מבט עמוק לתוך איימי האמיתית". סיבה נוספת שאימה החליטה לעשות את הצעד הזה עכשיו היא מחלתה, שבה אובחנה כבר ב-2003, אבל כעת מאיימת לקחת ממנה את הזיכרונות של בתה.

איימי ווינהאוס ואמה (צילום: Peter Macdiarmid / Staff)
איימי ווינהאוס ואמה | צילום: Peter Macdiarmid / Staff

מגזין הבידור פיפל מדווח שהסרט יכלול ראיונות עם חברים ובני משפחה של איימי, והוא יעקוב אחר הספר שג'ניס הוציאה ב-2014, לאהוב את איימי: סיפור של אמא, שם היא הודתה בחששות שלה: "אני מודאגת מהיום שבו איימי תפסיק לחיות לי בתוך הראש והלב. אני לא רוצה שהיום הזה יגיע לעולם".

כזכור, איימי ווינהאוס מתה כתוצאה מהרעלת אלכוהול וסמים כשהייתה בת 27, אך אפשר לומר בצער שבשנים שלפני מותה הכתובת כבר הייתה על הקיר. ההתמכרויות שלה היו ידועות לכל והיא אף התייחסה אליהן ואל מערכת היחסים הבעייתית שהייתה לה עם הגרוש שלה בלייק פילדר-סיביל בשיריה. לפי הדעה הרווחת הוא זה שדחף אותה להשתמש בסמים שלבסוף הובילו למותה.