אין תמונה
ראו את הנהג בורח מהשוטרים - "ועדת חריגים"

פסטיבל המוזיקה והקולנוע SXSW שנפתח השבוע באוסטין, טקסס, חווה היום טרגדיה כואבת, כאשר נהג שיכור דהר לתוך קבוצת אנשים שעברה ברחוב, הרג שני רוכבי אופניים - גבר ואישה, ופצע עשרות, שניים מהם קשה.

הדיווחים באמריקה מצביעים על כך שניידות משטרה רדפו אחרי הנהג ברחובות אוסטין. הוא נכנס לרחוב ללא מוצא בכיוון ההפוך לתנועה ליד בר ההופעות המפורסם "מוהאק", והתנגש בעוצמה במחסומים של המשטרה שניצבו במקום. מעוצמת ההתנגשות נפגעו כאמור עשרות בני אדם, מתוך כ-70 אלף איש שהגיעו במיוחד לפסטיבל השנתי "South By Southwest" בשנתו ה-28.

שניים מחברי להקת "ועדת חריגים" הישראלית, שמופיעה בפסטיבל, יובל גוטמן ודן בלוך, היו עדים למתרחש יחד עם המפיק שוקי פרי מהלייבל הישראלי "אנובה", וראו את ניידות המשטרה רודפות אחרי הנהג השיכור בתוך העיר.

"דן וגוטה היו עם שוקי ממש ליד האירוע בהופעה של ה'בלאק איינג'לס'", אומר ל-mako סולן הלהקה יובל הרינג. "ממש לפני כן הם ראו ניידות משטרה רודפות אחרי מישהו בכביש. כנראה שאז הנהג השיכור הסתובב ונכנס לדאון טאון".

-הם היו קרובים לדריסה עצמה, חשו סכנה?
"לא, הם רק עברו ליד. יש בפסטיבל הזה 70 אלף איש, והתורים כל כך ארוכים, שאם אין לך תג ממש יקר, זה כמו דיסנילנד. אז הם התייאשו והלכו עוד לפני הבלגן הגדול, למזלם".

ועדת חריגים (צילום: רותם וולק)
"הפסטיבל ממשיך למרות הטרגדיה". שלושת חברי "ועדת חריגים" | צילום: רותם וולק

-ומה הם סיפרו?
"הם נתקעו שם מלא זמן. חיפשו מונית שעות, כי כולם רצו ללכת, אחרי התקרית. האירוע טראגי אבל ההופעות כאן נמשכות כרגיל. יש לנו הלהקה שלוש הופעות היום ובדיוק סיימנו אחת".

-כישראלים שגדלו במדינה של פיגועים, אתם חוששים?
"לא, האווירה ומזג האוויר טוב. מנקודת המבט שלנו קשה לדעת איך זה משפיע על הפסטיבל, כי האירוע הזה ענק, ויש פה טירוף אז זה מרגיש כאילו מקרה קטן ושולי במשהו ענק".

דודו טסה בבארבי (צילום: יובל אראל)
"אני בסדר, לא לדאוג". דודו טסה | צילום: יובל אראל

ישראלי נוסף שנמצא בדרכו לפסטיבל וצפוי גם הוא להופיע בו הוא דודו טסה, שכעת עושה את דרכו מניו יורק לבוסטון ומשמה דרומה לכיוון טקסס. "שמעתי על התקרית ואני מקווה שהכל יהיה בסדר", אומר טסה בשיחה עם mako, "לכל מי שדןאג - שלא ידאג. אני בסדר".

פסטיבל SXSW כולל השנה הופעות של להקת "קולדפליי", ווילי נלסון, קנדריק מאר, להקת "בלונדי", פאף די ודיימון אלברן ועוד רבים אחרים על פני עשרה ימים. ג'רוויס קוקר, סי לו גרין ניל יאנג ושחקני קולנוע רבים מקימים מפגשים עם מעריצים.

האירוע הענק מנקז אליו עשרות אלפי משתתפים ותחת המטרייה שלו מתקיימים מאות אירועים רשמיים ולא רשמיים., בתחומי המוזיקה, הקולנוע, התרבות הדיגיטלית והקומדיה. תג כניסה לכל האירועים עולה 1,695 דולר.

לשיאו צפוי הפסטיבל להגיע מחר, בנאום הכבוד אותו תישא השנה ליידי גאגא, שלא הופיעה בלוח הזמנים המקורי והרשמי, אבל רבים מצפים לשמוע מחר את מוצא פיה.