אחרי שבשנים האחרונות נפוצו שמועות רבות על מצבה הבריאותי הרעוע של יוקו אונו (87), כעת אלמנתו החולה של סולן להקת הביטלס, ג'ון לנון, העבירה לבנם המשותף שון את השליטה בעסקים רבים של בני המשפחה - ולפי הדיווחים מעבר לים, המהלך העסקי הוא רק עוד סימן לדעיכה הרצינית במצבה הבריאותי.

עיתון הדיילי מירור דיווח השבוע ששון יוקו לנון (45), כאמור, בנם של יוקו וג'ון, מונה לתפקיד ניהולי בשמונה חברות שקשורות ליוקו או להקת הביטלס, כולל בחברת ההקלטות הלונדונית "אפל קורפ". בנוסף, הוא גם קיבל השבוע מושב במועצת המנהלים של "לנסולו" - מי שמתרכזת בניהול זכויות היוצרים של המוזיקה של אביו.

יוקו אונו וג'ון לנון (צילום: Larry Ellis, GettyImages IL)
יוקו אונו וג'ון לנון | צילום: Larry Ellis, GettyImages IL

בתגובה לפרסומים, דובריה של אונו מסרו לתקשורת את ההצהרה הבאה: "יוקו ממשיכה לפקח על עזבונו של ג'ון, אבל היא החליטה לגייס את שון כמנהל שיעזור איפה שצריך", אך למרות הטענות, השמועות על מצבה הבריאותי קיבלו אישור וחיזוק כבר ב-2017 כשהיא הופיעה בציבור לראשונה מזה שנים, ובכיסא גלגלים - ולא נראה שמצבה השתפר מאז.

וכך, למרות שמטעמה של אונו ניסו להרגיע השמועות, הניו יורק פוסט חשף בעבר שהיא מכרה נכסי נדל"ן שהיו באחזקתה - ככל הנראה בעקבות מצבה הרפואי שלא מאפשר לה לעסוק יותר בעזבונו של בעלה המנוח.

חוץ מהיותה אלמנתו של לנון, אונו מוכרת גם כאחת מפעילות השלום העולמי הבולטות, כאמנית וכמוזיקאית, ובעבר היא זכתה בפרס אריה הזהב על מפעל חיים, אך למרות זאת, כולם כנראה יזכרו אותה לנצח כאישה שרבים הגדירו כ"סיבה המרכזית להתפרקות להקת הביטלס". רק בריאות.