בזמן שרובכם חגגתם את ליל השנה האזרחית החדשה בצורה כזו או אחרת, בארצות הברית ישבו רבים בביתם וצפו בשידור המסורתי של רשת ABC מכיכר טיימס סקוור בניו יורק. כנהוג, מוזיקאים שונים הופיעו שם, וביניהם הדיווה האולטימטיבית מריה קארי - שלא נתנה את הופעת חייה, בלשון המעטה. זה התחיל לא טוב, המשיך גרוע, ונגמר מביך בטירוף.

אם יש משהו שאי אפשר לקחת מקארי, זה את היכולות הקוליות האדירות שלה. ובכל זאת, מאיזושהי סיבה היא בחרה לעשות ביצוע ליפסינק מחריד ל"Auld Lang Syne". אז היא נראתה מאותה מופתעת כשהליווי ללהיט שלה "Emotion" התחיל להתנגן, ושיתפה את הקהל בטיימס סקוור ואת המיליונים שצופים בבית בכך שהיא "לא שומעת" וש"לא עשינו בדיקה לשיר הזה, אז בואו רק נגיד שהוא היה במקום הראשון… אני אומרת, בואו ניתן לקהל לשיר". במקום לעשות את מה שרקדני הליווי שלה עשו, היא עמדה נבוכה והפגינה אפס רצון להיות על הבמה החגיגית הזו ולהופיע.

גולשי הטוויטר, כדרכם, לא התעלמו מהתקרית המביכה והרשת החברתית הוצפה בתגובות לפדיחה של קארי ביניהן בדיחות כמו "ההופעה של מריה קארי הייתה ייצוג מושלם של שנת 2016", "מקורות אמינים מדווחים שדאעש לוקחים אחריות על האסון של מריה קארי בניו יורק" ו"ב-15 הדקות האחרונות שלה, שנת 2016 גבתה את הקורבן האחרון שלה: הקריירה של מריה קארי". אבל הדיווה עצמה לא לקחה את הסיפור קשה, וכשעתים לאחר ההופעה פרסמה בטוויטר תגובה משל עצמה: "חרא קורה. שתהיה לכם שנה שמחה ובריאה, לחיי עשיית עוד כותרות ב-2017".