אתמול (שלישי) עלה לפייסבוק הפרק השני בסדרת הדוקו החדשה "בלי פילטרים: פריס ג'קסון וגבריאל גלן", העוקבת אחרי בתו של מייקל ג'קסון, ובן זוגה ושותפה המוזיקלי. בפרק החדש פריס בחרה לחשוף את ההתמודדות ארוכת השנים שלה עם בעיות נפשיות ונטיות אובדניות.

“פגיעה עצמית הייתה אחת הדרכים שלי להתמודד עם הקשיים. הקעקועים היו דרך נוספת. מדי פעם עברתי התמוטטות רגשית", סיפרה ג'קסון בת ה-22, "ניסיתי להתאבד הרבה פעמים כי לא הצלחתי להתמודד עם הסבל".

לדבריה, ניסיון ההתאבדות הראשון שלה התרחש ב-2013, אז היא נטלה מנת יתר של משככי כאבים - כשהיא רק בת 15. במקביל, ג'קסון הסבירה שהפסיקה להשתמש בכדורים הטיפוליים שניתנו לה מכיוון שאלו העלימו את ההנאה מחייה.

"כשהייתי קטנה עליתי במשקל ואכילה הפכה להתמכרות עבורי. בן דוד שלי קרא לי שמנה ואז הבנתי שאני לא יכולה להמשיך עם זה. שם פניתי לפגיעה עצמית. הייתי חותכת ושורפת את עצמי, אבל אף פעם לא חשבתי שבאמת אמות מזה". 

בשנה שעברה מקורבים לזמרת סיפרו שהיא ניסתה להתאבד פעם נוספת, ובעקבות הסערה שעוררו אותם דיווחים פריס הכחישה את הדברים בפוסט ששיתפה דרך הטוויטר, ובו טענה שאותם מקורות משקרים.

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו.

נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים:
ער"ן - בטלפון
1201