ליל ויין נחשב לאחת מהאגדות ההיפ הופ הגדולות ביותר, בנוסף למיליוני המעריצים מסביב לעולם, ויין הוא מה שנקרא הראפר שנערץ על ידי הראפרים שאתם מעריצים. אבל למרות האהדה וההערצה בעשור הקודם הוא בקושי שחרר מוזיקה בעקבות סכסוך משפטי ארוך עם הראפר ומייסד הלייבל "קאש מאני", בירדמן.

האחרון התארח לאחרונה בפודקאסט "Big Facts" ודיבר על מערכת היחסים המורכבת של השניים, העובדה שנוצרה לו התדמית של מנהל שעושק את האמנים שחתומים אצלו, וגם התייחס לתמונה המפורסמת שלו ושל ויין מתנשקים שצולמה אי שם ב-2006.

"אני לא מערב את הרגשות שלי בתוך זה, אבל אני מעולם לא לקחתי שום דבר ממישהו", סיפר בירדמן, "היו לי כמה תקריות בתחילת הדרך אבל זה בגלל שהייתי ממש צעיר בתוך החרא הזה. לא ידעתי משהו יותר טוב מזה. אבל כל בעיה שהייתה לי - סידרתי. שילמתי לחבר'ה שלי".

המפיק בן ה-52 טען בראיון שהוא בכלל לא הכיר את רוב הדברים שקרו ומאשים את "הלבנים" מחברת ההקלטות שתחתיה הוא פתח את שלו: "תזכרו שזה היה כשהייתי צעיר, אני אומר לכם שהייתי אז בן 20, הרבה חרא שאפילו לא ידעתי שקורה. הייתי עם כל החבר'ה הלבנים האלה שמעולם לא טיפלו בעסק".

רבים מחובבי ההיפ הופ שהאזינו לפודקאסט חיכו לשמוע את ההתייחסות של בירדמן לליל ויין שהחתים ב-1995 - כשהיה רק בן 12. כאמור האלבום "Tha Carter V" של ויין התעכב בכמעט שש שנים עד שיצא בעקבות אותו סכסוך. לטענת בירדמן, הוא טיפל כבר בהכל: "כל בעיה שהייתה לי עם הילד שלי, ושילמתי לו 50 מיליון, אני סידרתי. אני לא רוצה שהשם שלי ייצא ככה, במיוחד עם ויין, אני כלום בלי הבחור הזה". במגזין ההיפ הופ קומפלקס, אכן ציינו שהשניים הגיעו לבית משפט, אבל לבסוף פתרו את הבעיות שלהם מחוצה לו.

בהמשך הראיון בירדמן התייחס גם לתמונה מפורסמת מאוד שלו ושל ליל ויין מצמידים שפתיים, וצולמה ככל הנראה ב-2006. כשנשאל על הסיבה שהנשיקה הזו קרתה הוא ענה: "קודם כל, גם את הבן שלי אני אנשק ככה, ותמיד הסתכלתי על ויין כאל הבן שלי ואני תמיד אסתכל עליו ככה".

"אני הייתי ברחובות וחשבתי שזאת אולי הפעם האחרונה שהוא רואה אותי", הסביר לגבי הנשיקה, "כי ככה חייתי אז. מזה באמת התחיל החרא הזה, כי חשבתי שבכל לילה שאני עוזב אולי לעולם לא אחזור. הייתי אבא שלו כשלא היה לו אבא מאז שהיה בן תשע. אני אוהב אותו כמו שלי והייתי נותן את חיי בשבילו והייתי מקריב חיים של מישהו אחר בשבילו".