תומר יוסף  (צילום: עודד קרני)
איבוד הכרה, שברים וחבלות. תומר יוסף | צילום: עודד קרני

תומר יוסף, סולן להקת "בלקן ביט בוקס", נפצע בנפילה מהבמה בגובה שלושה מטרים בהופעה בצרפת, שהתקיימה ביום שישי האחרון בפסטיבל המוזיקה "La 7eme Vague" מול קהל של כעשרת אלפים איש. מעדויות של חברי הלהקה ושל יוסף עצמו, הנפילה התרחשה כאשר נעמד תומר על המוניטור אשר בקדמת הבמה, שכפי הנראה לא היה מאובטח כראוי,  ונפל ממנו.

בעקבות הנפילה איבד יוסף את ההכרה למספר דקות, ואובחן כסובל משברים וחבלות. ככל הנראה שבר את הכתף, או סדק אותה, והוא ממתין לבדיקת סי.טי. שתבהיר את מצב הכתף שלו.

לאחר שטופל בלילה בחדר מיון שוחרר יוסף, ועם שאר חברי הבלקן ביט בוקס החל את דרכו לישראל. הופעה נוספת של הלהקה, שהייתה אמורה להתקיים בפסטיבל האמנויות "Wiener Festwochen" בוינה, אוסטריה, כחלק מאותו סיבוב, בוטלה עקב הפציעה. ההופעות באירופה, שלוש במספר בסך הכל, נקבעו כחלק מסיבוב ההשקה לאלבומם החדששל הבלקן ביט בוקס "blue eyed black boy".

בלקן ביט בוקס הופעה קהל 1 (צילום: רועי ברקוביץ')
נופל וקם. תומר יוסף בהופעה של הבלקן ביט בוקס | צילום: רועי ברקוביץ'

תומר יוסף ידוע מזה שנים בהופעותיו האנרגטיות וב"פעלולים" בימתיים כגון סטייג' דייבינג - צלילה מהבמה לתוך הקהל שלמרגלותיה. האישיות הבימתית ה"פרועה" של יוסף כבר הפכה לחלק מסימני ההיכר של הופעות הבלקן ביט בוקס. בראיון ל-mako סיפר בעבר שהוא "מאבד בכל הופעה 2-3 ק"ג".

ההופעות בארץ נדחות בחודש

היום לפנות בוקר נחתה הלהקה בארץ, ותומר יוסף הובהל לאבחון רפואי נוסף בבית החולים איכילוב בתל אביב. לאחר התייעצות עם רופאים מומחים בחדר המיון, הוחלט שיוסף אינו יוכל להשתתף בסיבוב ההופעות הקרוב של הלהקה בישראל, שתוכנן להתקיים בין התאריכים 18.5 ל  22.5 ואשר אליו נמכרו רוב הכרטיסים - כ 3000 בקירוב.

עקב כך נדחות ההופעות הבאות של הלהקה: 18.5 – קיבוץ בארי, 19.5 – ברל'ה להבות חביבה, 20.5 בארבי תל אביב, 21.5 בארבי תל אביב.

ברגעים אלו עמלים המפיקים ומנהלה האישי של הלהקה בישראל, אבישר סביר, על הזזת הסיבוב הישראלי כולו  לתאריכים חלופיים לחודש יוני הקרוב. הלהקה מוסרת כי מי שרכש כרטיסים להופעות שבוטלו יוכל לממשם בתאריכים החדשים, בהתאם למועדון שבו הן מתקיימות. מידע לגבי כרטיסים שנרכשו או החזרים כספיים וכו' ניתן לקבל בקופות המועדונים. פרטים על המועדים החדשים של ההופעות ניתן לקבל באתר הלהקה.

>> שיר חדש של "ישראלים / פעולה / סקס"ומאור כהן; ליהי עטר בקליפ "לרקוד"