מהדורת 2020 של טקס פרסי ה-MTV (ה-VMA’s או תחרות הקליפים הטובים בעולם) נערכה הלילה ממוקדים שונים מניו יורק וכמובן הוקלטה כולה מראש בהתאם למציאות החדשה של טקסים ובכלל בעידן הקורונה.

הטקס עצמו כאמור היה כולו וירטואלי, למעט כמה "הופעות חיות" שנערכו ממוקדים שונים ללא קהל כמובן - הכל תחת המגבלות החמורות של של התקהלות באחת הערים שנפגעו בצורה הכי קשה מהתפשטות הווירוס. 

אחד הלילות הכי צבעוניים ומבדרים של עולם המוזיקה חזה בלא מעט כוכבים צועדים במהלך הלילה (או ערב שעון ארה"ב) על השטיח האדום הווירטואלי. הטקס כאמור התקיים בניו יורק, ואחרי שהיה אמור להיערך בברקליס סנטר שבברוקלין, המארגנים החליטו לחשב מסלול מחדש והטקס צולם ממקומות חיצוניים שונים בחמש מחוזות ניו יורקיים: מנהטן, ברוקלין, קווינס, ברונקס וסטטן איילנד.

מי שפתח את הטקס היה גם אחד המנצחים הכי גדולים שלו, דה וויקנד, שהמקומה ה-100 באחד מגורדי השחקים בניו יורק ביצע את הלהיט הכי גדול של השנה וזה שזכה גם בתואר הקליפ הטוב ביותר - Bliding Lights. למרות ההתרגשות והחגיגה, דה וויקנד הודה שהוא "אינו יכול לחגוג את הפרס כראוי", עקב המצב הנפיץ בארה"ב אחרי הירי בשבוע שעבר בצעיר השחור ג'ייקוב בלייק.

שם נוסף שבלט כמובן לאורך כל הערב היה ליידי גאגא, אולי כוכבת הפופ הגדולה היום בעולם שחזה לביתה עם 3 פסלונים עבור הקליפ שלה עם אריאנה גרנדה ל-Rain On Me, ופרס נוסף, שחולק לראשונה בהיסטוריה, פרס ה"טרייקון" (אייקון משולש בתרגום סופר חופשי) על פעילותה כזמרת, שחקנית ופעילה חברתית.

עוד בלטו במהלך הערב, זאת למרות שנשארו בביתם שבסיאול, היו חברי להקת הקיי-פופ הקוריאנית BTS, שזכו בארבעה פסלונים, אבל כאמור לא הצליחו להגיע לחגוג את ההישג האדיר הזה כמו שצריך וצילמו את הופעתם מביתם (בערך) שבדרום קוריאה.

רשימת הזוכים:

קליפ השנה: דה וויקנד - "Blinding Lights"

שיר השנה: ליידי גאגא ואריאנה גרנדה - "Rain on Me"

אמן השנה: ליידי גאגא

הרכב השנה: BTS

האמן החדש של השנה: דוג'ה קאט

שיתוף הפעולה של השנה: ליידי גאגא ואריאנה גרנדה - "Rain on Me"

קליפ ההיפ הופ: מייגן דה סטליון - "Savage"

קליפ הפופ: BTS – ON

קליפ ה-RNB: דה וויקנד - "Blinding Lights"

הקליפ הלטיני: מאלומה וג'יי בלווין - "Que Pena"

קליפ הרוק: קולדפליי - "Orphans"

הקליפ האלטרנטיבי: מאשין גאן קלי – "Bloody Valentine"

קליפ קיי-פופ: BTS – ON

כוריאוגרפיית השנה: BTS – ON

צילום: ליידי גאגא ואריאנה גרנדה – "Rain on Me"

קליפ מהבית: ג'סטין ביבר ואריאנה גרנדה – "Stuck with U"

הופעה בבידוד: CNCO – אנפלאגד MTV 

בימוי: טיילור סוויפט – "The Man"

אפקטים מיוחדים: דואה ליפה – "Physical"
 

הערב ישודר בערוץ MTV ישראל בשעה 21:00 שידור נוסף של הטקס (עם כתוביות וערוך).