הזמר אר. קלי הורשע לפני כשבועיים בסחר בנשים ועבירות מין. למרות המעשים המזעזעים שלו, ביניהם כליאה של נערות בנות 15 ושידול לזנות של נערים בהבטחה לעזרה בקריירה המוזיקלית - שנחשפו בשנים האחרונות (ובעיקר במהלך המשפט) עדיין, מסיבה כלשהי, יש אנשים שממשיכים להאזין לשירים שלו- אפילו יותר מתמיד.

הרולינג סטון מדווחים שבשבוע שלאחר ההרשעה של כוכב האר'נבי לשעבר, מכירות האלבומים שלו זינקו ב-500%. בין התאריכים 27 בספטמבר - היום בו ניתנה ההרשעה על ידי חבר המושבעים - ועד ה-3 באוקטובר חל גידול בצפייה בקליפים שלו של 23%, נתוני הסטרימינג שלו צמחו מ-11.2 מיליון בשבוע ל-13.4 ומכירות האלבום כאמור זינקו ב-517%.

זה אולי מסביר את המהלך החריג שיוטיוב ביצעו לפני כמה ימים, כשסגרו את שני הערוצים הרשמיים של הזמר בפלטפורמה מכיוון שיש להם את הזכות כמו שמצוין בתקנון שלהם בעקבות התנהגות לא הולמת של יצרני תוכן בתוך או מחוץ לגבולות הפלטפורמה.

אר קלי (צילום: Getty Images)
אר. קלי במהלך המשפט בשיקגו | צילום: Getty Images

"הפעולות הבוטות שאר. קלי ביצע מצדיקות עונשים מעבר לאמצעי האכיפה הסטנדרטיים בשל הפוטנציאל לפגיעה נרחבת", אמרה ניקול אלסטון, מנהלת המשפטים ביוטיוב, לפי אתר הכלכלה בלומברג. "בסופו של דבר אנו נוקטים בפעולה זו כדי להגן על המשתמשים שלנו בדומה לפלטפורמות אחרות". אגב, בספוטיפיי עוד מופיע שלזמר יש נכון לעכשיו קרוב ל-5 מיליון מאזינים חודשיים.

כאמור, משפטו של קלי הסתיים תוך חמישה שבועות בסך הכל, לאחר שעלו לדוכן העדים 50 אנשים, בהרשעה. חבר מושבעים בברוקלין קבע שהוא אשם בכל סעיפי עבירות המין שיוחסו לו והוא צפוי לשבת עשרות שנים בכלא. לאחר שהתעלל מינית, פיזית ונפשית בכל כך הרבה אנשים בתקופה שארכה כלמעלה מ-25 שנה.