עם כל הכבוד לספורט ולפרסומות ולכל הקרנבל, מה שבאמת עניין אותנו בסופרבול כמובן היה הצד המוזיקלי - הופעתה המאוד מצופה ומדוברת של ליידי גאגא. היו שמועות רבות סביב ההופעה הזו. היו מי שחשבו שהיא תנצל את הבמה לאמירות פוליטיות, או שהיא כבר לא ממש רלוונטית אחרי כשלון אלבומה האחרון. אחרים חשבו שגאגא, שידועה ביציאה מתוך ביצה ובלבישת שמלה שעשויה מבשר אמיתי, לא תתאים לאירוע המיינסטרימי הזה. אבל ההופעה שלה הצליחה להיות גם וירטואוזית וגם לא לפגוע ברגשות אף ציבור.

גאגא פתחה את ההופעה דווקא לא עם שיר שלה, אלא עם אחד משירי העם הידועים ביותר בארה"ב - "This Land Is Your Land" של וודי גאת'רי, שהתחיל כשיר מחאה. זו הייתה פתיחה שקטה אך עוצמתית להופעה. ואז המסיבה התחילה, כשנראה שלכל שיר שבחרה לבצע יש משמעות מיוחדת: "Poker Face", שלטענתה של גאגא מדבר על הביסקסואליות שלה, המנון הלהט"ב שלה "Born This Way", והלהיט שלה ושל ביונסה שיצר אצל כולנו תקווה שהיא תצטרף לרגע למופע - "Telephone". אז היה לנו את "Just Dance" הכיפי, כשתוך כדי כל הדבר הזה תעופות באוויר, ריקודי-חייזר כמיטב המסורת של גאגא ועוצמה סוחפת של פופ. במקום לנאום על טראמפ והחומה והמהגרים, גאגא נתנה לשירים שלה לשדר שמחה, אופטימיות וקבלה.

Fly GAGA fly. ������ #ladygaga #superbowl #pepsihalftime #mothermonster #congrats

A photo posted by NODIGASICONO (@nodigasicono) on

אז היא התיישבה ליד הפסנתר כדי לתת כבוד לשיר אחד בלבד מהאלבום החדש - "Million Reasons" שהוא אכן השיר המוצלח ביותר שם. ההופעה נסגרה בניצחון עם הלהיט שהוא כנראה המזוהה ביותר עם גאגא - "Bad Romance". אמנם קשה היה למצוא בהופעה הזאת רגע גדול מהחיים ובלתי נשכח, אבל זו הייתה תזכורת לכשרון, האנרגיה, והרפרטואר של גאגא שאורה דעך בשנים האחרונות ולמקום של כבוד שלעד יהיה שמור לה בעולם הפופ.