היסטוריה בטקס פרסי ה-MTV: ערוץ הטלוויזיה המוזיקלי הוותיק הכריז על המועמדות והמועמדים לטקס הפרסי שלו, ה-VMA. לראשונה בתולדות התחרות, מזה 38 שנים, אף גבר לא מועמד לפרס "וידיאו השנה" או "אמן.ית השנה". בקטגוריית וידיאו השנה מועמדות דוג'ה קט (Attention), מיילי סיירוס (Flowers), ניקי מינאז' (Super Freaky Girl), אוליביה רודריגו (Vampire), סזה (Kill Bill), טיילור סוויפט (Anti-Hero) וסאם סמית', שמזדהה כא-בינארי.ת.

בקטגוריית "אמן.ית השנה" מככבות נשים בלבד: ביונסה, קארול ג'י, דוג'ה קט, ניקי מינאז', שאקירה וטיילור סוויפט. התגובות הסוערות, לטוב ולרע, כמובן, לא איחרו לבוא. רוב חובבי הפופ שמחו על המועמדויות: "העולם מחלים!" כתבה עוקבת נלהבת אחת. "השמרנים יכעסו כשהם הולכים לראות את זה", טען אחר, והוא לא טעה. תגובות רבות התעלמו מהזהות הא-בינארי.ת של סמית', וכתבו: "סאם סמית' ליטרלי ממש שם", "אין לנו עיניים לראות את הגבר השמן בתמונה?" ושלל עלבונות אחרים.

בשנה שעברה זכתה סוויפט בפרס "וידיאו השנה" עבור הסרט הקצר לשיר All Too Well, ובשיר השנה זכתה בילי אייליש עם Happier Than Ever. אמן השנה היה באד באני. הטקס עדיין נחשב לאחד הפרסים הנחשבים בעולם המוזיקה הפופולרית, אבל המעמד שלו, במיוחד בהשוואה לפרס ותיק ונחשק כמו הגראמי, הולכת ויורדת. ב-2014, דרייק אפילו לא טרח להגיע כשזכה בפרס. האם רשימת המועמדים הנוכחית תיצור את הבאז ש-MTV מצפים לו? נותר לחכות ולראות.