בונו בישראל (צילום: ראובן שניידר)
הרוקר שכבש את העולם ושכנע עשרות מיליונים נפצע ברכיבה על אופניים ליד הבית. בונו בישראל, אפריל 2012 | צילום: ראובן שניידר

"אני רוצה לרוץ, אני רוצה להסתתר, אני רוצה להפיל את החומות שמחזיקות אותי כלוא בפנים. אני רוצה לשלוח יד החוצה, ולגעת בלהבה, היכן שלרחובות אין שמות". כך נפתח השיר שכתב בונו סולן להקת יו-2, על אהבתו לעיר ניו יורק בה הוא מתגורר. אלא שהפעם הא לא יכול היה לרוץ וגם לא להסתתר - בונו נפצע ביום ראשון האחרון, לא רחוק ממקום מגוריו, בזמן שרכב על אופניו עם אשתו בסנטרל פארק בעיר שבה "The Streets Have No Name".

עוד ב-mako מוזיקה:

אמש התברר שהפציעה חמורה משחשבו בתחילה. בונו בן ה-54 כמעט והתנגש ברוכב אופניים אחר ונאלץ לסטות ממסלול הרכיבה. הוא התרסק על הקרקע ונאנק מכאבים. הזמר האהוב הובהל לבית חולים. חבריו ללהקה, שפרסמו פוסט בנושא באתר שלהם, חשבו בהתחלה שמדובר בפציעה קלה יחסית, אבל מתברר שבונו סובל משברים בעצמות הפנים ובארובת העין, ומשישה שברים ביד אחד ובכתפיים, כשאחד השברים אף חדר את עורו. כך דווח בדו"ח הרפואי של בית החולים.

חמש שעות ניתוח, חודשיים שיקום

כבר ביום ראשון עבר בונו המסכן ניתוח מורכב שנמשך חמש שעות וכלל הכנסת שלושה לוחות פלטינה לזרועו, אשר חוזקו באמצעות שמונה עשר ברגים, שנועדו לאחות את השברים. למחרת, ביום שני, עבר בונו ניתוח נוסף, כדי לאחות שבר באצבעותיו. עכשיו יצטרך הסולן האירי להתאושש ולהחלים מהפציעות, מה שעלול להימשך כחודשיים עד שלושה. הרופא של בונו אמר שהא והזמר מצפים לשיקום מלא, ושלשם כך הוא יזקק לטיפול אינטנסיבי ומסור.

מדובר במכה קשה, תרתי משמע, עבור בונו וחבריו ל-U2, שנמצאים בעיצומו של קמפיין לקידום אלבומם החדש "Songs Of Innocence" שיצא לפני חודשיים. הלהקה תכננה להשתתף בשבוע הבא ב-"Tonight Show" של ג'ימי פאלון ברשת אן.בי.סי, וחבריה נאלצו להודיע על ביטול השתתפותם. גם מסע ההופעות החדש שמתוכנן להם ייאלץ להידחות. כזכור, יו-2 שחררו את האלבום בהפתעה, ובחינם, לכל משתמשי אייטיונז בעולם, ואחר כך התנצלו על המהלך. בהמשך הם התארחו בתוכנית טלוויזיה בבריטניה, שם חשף בונו שהוא סובל מגלאוקומה בעיניו ולכן מקפיד להרכיב כל העת משקפיים כהים. עכשיו זוהי הצרה הכי קטנה שלו.