המונים השתתפו בצערו של ניק קייב ומשפחתו כשהטרגדיה הכבדה הכתה בהם ביולי האחרון. ארתור קייב, בנו בן ה-15, נפל מצוק בחופי ברייטון שם מצא את מותו. הנסיבות שהובילו לסוף העצוב והמוזר כל כך נשארו לא פתורות עד כה. היום התכנסה ועידת החקירה שבדקה את המקרה וחשפה את מסקנותיה בפני הנוכחים, ביניהם ההורים ניק קייב וסוזי ביק: הבן הצעיר לקח LSD והיה תחת השפעת סמי ההזייה כשמעד מצוק שגובהו 18 מטר. 

ב-14 ביולי ארתור קייב הסתובב לבדו על הצוקים שלחופי אנגליה הדרומיים. לפי החוקרים, באותם צהריים הנער חלק שלוש מנות LSD עם חבר, שעוררו אצלו הזיות והתנהגות אלימה. הוא שלח לחבריו תמונה בסנאפצ'ט מסביבת האירוע שעות ספורות לפני שגופתו נמצאה על החוף:

נהגים שנתקעו בפקק בקרבת מקום העידו שראו את ארתור מתנדנד על המדשאות שלשפת הצוקים. "הוא נפל אל הדשא והאינסטינקט שלי אמר שאני צריכה ללכת לעזור לו", מעידה ורוניקה לנגפורד שאיתרה אותו ממכוניתה. "הבת שלי ראתה אותו קם וכשהבטתי במראה האחורית ראיתי אותו יורד במורד הגדה ומעבר לגדר הבטיחות. היתה לי תחושה מאוד רעה בשלב הזה". לנגפורד ובתה מיהרו לקראתו יחד עם אנשים מודאגים נוספים. 

כשהגיעו אל ראש הצוק, העדים ראו את הנער שכוב על הבטון שבתחתיתו, שם באי החוף כבר מצאו אותו ומיהרו להנשימו, אך ללא הועיל. שירותי החירום הוזעקו לאזור ב-17:55, אולם לדברי החקירה לארתור לא היה סיכוי לשרוד את הפציעות שנגרמו מהנפילה. הוא נמצא עם רגליים מרוסקות, שברים קשים בגולגולת ודימום מוחי. 

משפחת קייב (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
ארתור, ארל, סוזי וניק קייב בימים יפים טובים יותר. טרגי | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

למחרת האסון משפחת קייב פרסמה את ההצהרה הבאה: "הבן שלנו ארתור מת ביום שלישי בערב. הוא היה הילד האהוב, היפה והמאושר שלנו. אנו מבקשים שתינתן לנו פרטיות, המשפחה צריכה להתאבל בשעה קשה זו". אחיו התאום של ארתור, ארל, היה בין החברים והמתאבלים שהניחו פרחים ופתקים על הצוק ממנו נפל. על זר הפרחים שהניח שם הוא כתב: "ארתור - אני אוהב אותך כל כך. היית תענוג להיות בסביבתו ואני לעולם לא אשכח אותך. היית האח הטוב ביותר שיכולתי לבקש". שירי הבכי ימשיכו להתנגן אצלנו לאורך היום. 

עוד ב-mako מוזיקה: