טימבלנד (47) נחשב לאחד המוזיקאים הגדולים של תחילת שנות ה-2000 ומאחוריו עשרות להיטים שכתב, הלחין והפיק לאמנים כמו ג'סטין טימברלייק, מדונה, נלי פורטדו, מיסי אליוט, וואן רפאבליק, ריהאנה וביונסה. בשנים האחרונות הוא התמקד במספר מצומצם של פרויקטים ביחס לעבר והתרחק ממצעדי הלהיטים. ייתכן שאחת הסיבות לכך היא הבעיות הרפואיות מהן סבל במהלך אותה תקופה ממושכת.

בראיון שהעניק לאחרונה למגזין Men's Health, טימבלנד סיפר על ההתמכרות למשככי כאבים ועל הירידה המשמעותית במשקל שהגיעה בעקבות זאת. צריכת הכדורים, שניתנו לו לפי מרשם רפואי, נעשתה כחלק מהטיפול שקיבל בניסיון להתמודד עם בעיות כמו סוכרת, שנבעו מעודף משקל. בנוסף, באותה תקופה הוא עבר כמה משברים אישיים, ביניהם הגירושים מאשתו ואם ילדיו.

View this post on Instagram

There will just come a point where your goal will be greater than the moments as my trainer taught me. It’s now a lifestyle for me

A post shared by Timbo the King (@timbaland) on

View this post on Instagram

#timbaland chronicles 130-lb #weightloss...and freedom from painkillers! Details.....link in bio

A post shared by Zam Zhinga (@thegamutt) on

במהלך הראיון טימבלנד סיפר: "חלמתי שהמוות קרוב אליי, ראיתי את עצמי עם פנים חיוורות. הכדורים העניקו לי תחושה מדהימה של חוסר אכפתיות". ברגע שהבין שהשימוש שלו במשככי הכאבים הפך לתלות, המפיק המוזיקלי נכנס למסלול גמילה, אותו הגדיר כ"דבר הכי קשה שעברתי בחיי". הוא פתח בתכנית אימונית אינטנסיבית כדי לשמור על אורח חיים בריא יותר, ובסופו של דבר הצליח להשיל כ-60 ק"ג ממשקל גופו. את השינוי החיצוני טימבלנד שיתף דרך תמונות שהעלה לרשתות החברתיות.