בסוף השבוע האחרון טיילור סוויפט הפתיעה את קהל המעריצים שלה כשהשיקה אלבום שלם בשם "Folklore". על הפרויקט המוזיקלי היא עבדה יחד עם סולן להקת 'דה נשיונל', אהרון דסנר, ועם המוזיקאי ג'ק אנטונוף, שעבד איתה גם על שלושת אלבומיה הקודמים.

האלבום החדש שבר מספר שיאים כבר ביממה הראשונה לצאתו. הוא מכר יותר מ-1.3 מיליון עותקים תוך 24 שעות ושיריו צברו יותר מ-80 מיליון השמעות בספוטיפיי. בכך הוא הפך לאלבום הכי מושמע (של זמרת) ביממה הראשונה להשקתו. בנוסף, הוא שבר שיא דומה גם בשרתים של אפל מיוזיק, עם כ-35 מיליון השמעות.

View this post on Instagram

Most of the things I had planned this summer didn’t end up happening, but there is something I hadn’t planned on that DID happen. And that thing is my 8th studio album, folklore. Surprise Tonight at midnight I’ll be releasing my entire brand new album of songs I’ve poured all of my whims, dreams, fears, and musings into. I wrote and recorded this music in isolation but got to collaborate with some musical heroes of mine; @aarondessner (who has co-written or produced 11 of the 16 songs), @boniver (who co-wrote and was kind enough to sing on one with me), William Bowery (who co-wrote two with me) and @jackantonoff (who is basically musical family at this point). Engineered by Laura Sisk and Jon Low, mixed by Serban Ghenea & Jon Low. The album photos were shot by the amazing @bethgarrabrant. Before this year I probably would’ve overthought when to release this music at the ‘perfect’ time, but the times we’re living in keep reminding me that nothing is guaranteed. My gut is telling me that if you make something you love, you should just put it out into the world. That’s the side of uncertainty I can get on board with. Love you guys so much ♥️

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift) on

טיילור הכריזה על האלבום כ-15 שעות לפני השקתו דרך שרשרת פוסטים ששיתפה דרך האינטסגרם. היא עבדה עליו במהלך תקופת הסגר שהוטל בארצות הברית בעקבות התפשטות נגיף קורונה, ועל סודיות מוחלטת בכל הנוגע לפרויקט.

גורמים מספרים שאפילו מנהליה של הזמרת לא ידעו על האלבום עד לרגע האחרון. היא בחרה להסתיר את השירים עד לסיום ההקלטות, ולבסוף חשפה אותם בפני חברת התקליטים שלה שעות ספורות לפני ההשקה.

טיילור חתמה לפני כשנה וחצי על חוזה מול חברת התקליטים 'רפובליק רקורדס'. מה שהוביל לאותו מהלך היה סכסוך שפרץ בינה לבין מנהלי חברת התקליטים הקודמת שלה, 'ביג מאשין רקורדס', תחתיה היא הוציאה את ששת אלבומיה הראשונים. "Folklore" הוא האלבום השני שהיא משחררת תחת הלייבל החדש שלה, ומגיע פחות משנה אחרי צאת אלבומה הקודם, "Lover".