סוף עידן: דאפט פאנק, הצמד האלקטרוני שנוסד לפני 28 שנה בפריז ואחראי על כמה מלהיטי הדאנס-פופ הגדולים ביותר של השנים האחרונות - הודיע בשעות האחרונות בצורה רשמית על פירוקו. ההודעה יצאה באמצעות סרטון מפתיע ו"אילם" בחשבון היוטיוב הרשמי של ההרכב שכותרתו היא "אפילוג" (סוף דבר) שבסופו מופיעות השנים 2021-1993. 

למרות הפופולריות של ההרכב בעולמות הפופ, פרצופם של גאי-מנואל דה הומם-קריסטו ותומא בנגלטר, מעולם לא הפכו למזוהים בציבור מכיוון שהקפידו להופיע באופן קבוע עם הקסדות שהפכו די מהר לסימן ההיכר שלהם. מגזין המוזיקה פיצ'פורק פנה לנציגי ההרכב וביניהם ליחצנית הוותיקה שלהם קתרין פרייזר, שאישרה את הידיעה אך לא חשפה את סיבת הפירוק.

View this post on Instagram

A post shared by Zane Lowe (@zanelowe)

למרות שכבר תשע שנים לא הוציאו מוזיקה משלהם, דאפט פאנק הם בין האמנים האלקטרוניים המשפיעים ביותר בתולדות צרפת והם עזרו במשך השנים לקרב את מוזיקת הדאנס אל לב המיינסטרים העולמי. במשך הקריירה הארוכה שלהם מנואל ובנגלטר שיתפו פעולה עם אמנים רבים כמו פארל וויליאמס, קניה ווסט, דה וויקנד ועוד.

בזמן פעילותם הם שחררו ארבעה אלבומי סטודיו ועוד פסקול אחד (לסרט טרון: מורשת), ובין הלהיטים הגדולים שלהם אפשר למצוא את "Around the World" מאלבום הבכורה שיצא ב-1997, "One More Time" ו"Harder, Better, Faster, Stronger" שיצא ב-2001, אך למרות אלו השיר הראשון שזיכה אותם במקום הראשון במצעד הבילבורד היה שיתוף הפעולה שעשו עם דה וויקנד בשנת 2016 בשירו "StarBoy".