זה לא משנה אם אתם אנשים אנונימיים או כאלה שמפורסמים בכל העולם, כשזה מגיע לפרידה וגירושים - הסיפור יכול להפוך בקלות למאבק משפטי מכוער ומלא יצרים - קחו לדוגמה את אחד מהיוצרים המוערכים ביותר בעולם, פיל קולינס (69), שבימים אלה נמצא בהליך גירושים שני מאשתו השלישית אוריאן סוואי (46). 

לפי הדיווחים באתר PageSix, סוואי לא מתכוונת לוותר על החלק שהובטח לה בנכס המשותף של השניים, ודורשת לקבל חצי מהבית שבו התגוררו בני הזוג, אחרי שלטענתה קולינס הבטיח לה מחצית מהנכס אם ייפרדו בפעם השנייה.

הערכות שונות של שווי הבית מדברות על תג מחיר של כ-40 מיליון דולר, עניין שמסביר די בקלות למה סוואי מתעקשת ולא מתכוונת לוותר, למרות שיש שיגידו שהדרכים בהן היא מנסה להשיג את מיליוני הדולרים שלה שנויות במחלוקת.

במסמכים רשמיים שהגישה לבית המשפט במיאמי, גרושתו של קולינס טוענת שמדובר ב"נזיר מבולבל" שלא התקלח או צחצח את שיניו כבר כמה חודשים, ולטענתה, בשנת 2017 הזמר המוערך החל לשתות אלכוהול בכמויות לצד צריכה מוגזמת של כדורי מרשם שגרמו לו "ליפול כמה פעמים במהלכן הוא נחבט בראשו ואשפז את עצמו בבית החולים תחת זהויות בדויות".

בנוסף, סאווי מעלה תמונה מטרידה (אם כל זה לא הספיק עד עכשיו) בכל הקשור לאגדת הרוק הבריטית, וטוענת שעד שנת 2019 קולינס "הפך ליותר ויותר מדוכא, נסוג, ופגוע, ובעקבות ניתוח בגבו הוא התמכר קשות לכדורים נגד דיכאון ומשככי כאבים, לא היה מסוגל לקיים יחסי מין, הפסיק להתקלח, לצחצח שיניים ולהתלבש כמו שצריך".

למעשה, סאווי טענה במסמכים הרשמיים שקולינס לא התקלח ולא צחצח שיניים מ-2019 ועד אוגוסט 2020, אז עזב את הבית, ובנוסף, היא מספרת שהוא כבר לא הצליח ליצור מוזיקה כבר כמה שנים ושהוא "מתעלל בה רגשית ומילולית והתעלם לעיתים קרובות מצרכי ילדיו".

פיל קולינס ואוריאן סוואי (צילום: John Parra / Contributor)
הזוג באירוע ב-2019 | צילום: John Parra / Contributor

עורכי דינו של קולינס לא נשארו חייבים והגישו בקשה לפסילת המסמכים של גרושתו בטענה שהם "מכילים ערימות של מידע שקרי, דמוני, חסר חשיבות, לא מהותי ושערורייתי באופן מופגן", ולטענת נציגיו של הזמר, לכל הפרטים הללו אין שום אחיזה משפטית. "הטענות שלה עלו אך ורק בשביל להמשיך בקו המשפטי שלה, להכפיש את פיל קולינס בפומבי ואז לנסות לסחוט ממנו כסף".

"לבן אדם (קולינס) יש בעיה ניורולוגית חמורה שדורשת ממנו לקחת תרופות וזה אומר שהוא מאבד שיווי משקל  ונופל מדי פעם", טען מקורב לזמר בראיון לניו יורק פוסט. "הוא נמצא כרגע בבריטניה בחזרות, ואם הוא היה במצב כזה חמור כמו שנטען הוא לא היה מסוגל לתפקד".

המאבק המשפטי המופרע הזה מתרחש כאמור על רקע הפרידה הטרייה של הזוג, שבסיבוב הראשון שלהם יחד היו נשואים בשנים 2008-1998, ולאחר מכן התאחדו שוב ב-2015. מה עוד? לפי הדיווחים, סוואי הודיעה מוקדם יותר השנה לקולינס בהודעת טקסט שהיא התאהבה במישהו אחר ושהם נפרדים, וחודש לאחר מכן היא כבר התחתנה עם תומאס בייטס בן ה-31 - וכאן מגיע החלק המטורלל בסיפור אחרי שסוואי ובעלה הטרי "התנחלו" בבית שקולינס מחזיק בדרום פלורידה.

עורכי דינו של הזמר טענו שהיא "משתמשת בבית כנשק", ועורכי דינה טענו מנגד שהיא נשארת בבית אך ורק מסיבה אחת: "לקבל הסכם פרידה הוגן". וכך, למרות שבמשך חודשים הזמר ניסה לפנות את הזוג המאוהב מביתו, כעת הם סוף סוף הגיעו להסכמה שהם יתפנו מרצונם בינואר הקרוב ולאחר מכן הבית יעמוד למכירה.