אקסל רוז (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
לא משחק את המשחק. אקסל רוז | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

אקסל רוז, מנהיג להקת גאנז נ' רוזס, מודיע במכתב שמופנה למעריצי הלהקה, לתקשורת ולאנשי "היכל התהילה של הרוקנ'רול" כי הוא לא מתכוון להשתתף בטקס קבלת להקתו "Guns N' Roses" ל"היכל התהילה" שתוכנן להתקיים בשבת הקרובה, 14 באפריל.

"בכבוד רב לכולם אני מבטל את קבלתי כחבר בהיכל התהילה של הרוקנרול", מכריז אקסל רוז במכתב ארוך ומפורט שפרסם. "אני דורש בתוקף כי לא יכניסו אותי לשם בהיעדרי, ובבקשה, תדעו שאף אחד לא מורשה או יורשה לקבל את הכנסתי או לדבר בשמי - לא חברי להקה לשעבר, לא נציגי חברות התקליטים וגם לא אנשי 'היכל התהילה'. בנוסף, אין להכליל אותי או את שמי כחלק מכניסה כלשהי של גאנז אנ' רוזס להיכל התהילה".

אקסל: "למדתי את הלקח מהשקרים של סטיבן אדלר ואחרים"

דאף מק'קגיין, סלאש (צילום: Gettyimages IL, getty images)
הם יהיו שם. דאף מק'קגייאן וסלאש | צילום: Gettyimages IL, getty images

ה"הברזה" של אקסל רוז מהאירוע מוציאה את העוקץ מקבלתה של גאנז נ' רוזס ל"היכל התהילה של הרוקנ'רול" ומקלקלת את המעמד החגיגי והמרגש. היא כמובן גם מוחקת בבת אחת את כל תקוות מעריצי "גאנז" לאיחוד אפשרי על במת הטקס של אחד ההרכבים בגלגוליה של הלהקה, ההרכב המקורי של האלבום "Appetite For Destruction" מ-1987 וההרכב השני מתחילת שנות ה-90' באלבום הכפול "use your illusion".

מעריצי הלהקה הותיקים קיוו שבמעמד הכניסה ל"היכל התהילה" יצליחו חברי גאנז נ' רוזס לגשר על המחלוקות ביניהם ולעלות יחד על הבמה. הקלידן דיזי ריד, שניגן בלהקה מספר שנים, אמר ש"כולם יגיעו לקבל את הפרס, אך לא בטוח איזה הרכב ינגן". לכן היו כאלה מבין המעריצים שאף פנטזו על ביצוע של כמה שירים בהרכב המקורי, אולם אקסל רוז מנפץ כעת במו ידיו את כל התקוות והחלומות של אותם מעריצים ותיקים.

אין תמונה
זה כבר לא יקרה. גאנז נ' רוזס בהרכב המקורי: אקסל רוז, סלאש, דאף מק'קגיאן, איזי סטראדלין וסטיבן אדלר

במכתב המנומק והמקיף שפרסם אקסל רוז הוא שולל כל אפשרות לאיחוד אחד מההרכבים המקוריים ומסביר למעריצים שהחלטתו לא מכוונת נגדם. הוא טוען שספג בדרך שקרים רבים מצד התקשורת וחברי עבר בלהקה כמו למשל המתופף סטיבן אדלר, שהרבה לדבר על איחוד, ולמד את הלקח. "הכרזתי באופן גלוי את מה שכיום נראה יותר מברור: שום דבר לא השתנה. מאז פרסום הידיעה ניסינו לבדוק כל דרך פיתרון אפשרי, אבל עם כל השיקולים הכלולים, נראה שזה מצב אבוד, לפחות בשבילי".

השם "סלאש" לא מוזכר בכלל

במכתבו מזכיר אקסל רוז את העובדה שאירח את איזי סטרדלין ודאף מק'קגיין, חברי ההרכב המקורי של "גאנז" בכמה הופעות בשנים האחרונות ולא שלל להמשיך ולארח אותם בהמשך פה ושם, אבל הוא שולל כל אפשרות לאיחוד אמיתי, או איחוד למראית עין של גאנז נ' רוזס האורגינאלית. רוז מעדיף לתמוך ולהתמקד בחברי ההרכב הנוכחי של הלהקה, איתו הוא צפוי להגיע להופעה בפארק הירקון בתל אביב ב-3 ביולי הקרוב.

שם אחד חשוב לא מוזכר כלל במכתב הארוך של אקסל רוז - שמו של הגיטריסט סלאש, שהסכסוך האישי של אקסל רוז איתו הביא בסופו של דבר לפירוק הלהקה. כנראה שגם אחרי 15 שנה עדיין אקסל לא מסוגל להתגבר על המריבה הזו ובכך הוא מותיר את מעריצי גאנז נ' רוזס כואבים והמומים מההברזה שלו.

סלאש עצמו וכן דאף מ'קגיאן צפויים להגיע לטקס בשבת (14.4) ולהיכנס כחברי "גאנז נ' רוזס" ל"היכל התהילה של הרוקנ'רול" בקליבלנד, אוהיו. כמוהם יעשו זאת גם חברי הלהקות "רד הוט צ'ילי פפרז" ו"הפייסז", הזמר הבריטי דונובן וגיטריסט הבלוז האמריקני פרדי קינג. אקסל רוז, לנצח כנראה "הילד הרע של הרוק", לא יהיה שם לדבריו.

>> הלהיטים שתשיר מדונה בהופעה בישראל
>> עידן רייכל מקום ראשון במכירות אלבומי "מוזיקת -itunes באמריקה