זה כבר נהיה סוג של נוהל בו חברי להקת קיי-פופ כלשהי מעלים תמונה עם סממן נאצי כלשהו, מעריצים ויהודים מסביב לעולם זועמים, התמונה יורדת, הלייבל מתנצל בשם האמן והסדר שב על כנו. האמנם? אז זהו, שלא: רבי אברהם קופר, המקושר לארגון זכויות האדם על שם סיימון ויזנטל ולקח על עצמו את חקר השואה, הודיע שנמאס לו מהרוטינה הזו והחליט לצאת נגד התופעה הבזויה.

"מדובר בחלק מבעיה מתמשכת. הם משתמשים בסמלים נאציים בשביל לקבל יחסי ציבור ואז משחררים התנצלות ריקה", סיפר הרב קופר לני יורק פוסט, והמקרה האחרון עליו הוא מדבר קרה ממש לאחרונה, ב-20 בנובמבר, כשהלהקה "פרפל קיס" פרסמה את קמפיין המוצרים שלה לחג, ובו הזמרת גויון (Goeun) התהדרה בפאץ' עם צלב קרס, ואחרי שזעמו עליה ועל הלהקה בטוויטר - התמונה הוחלפה וההתנצלות שוחררה.

"אנחנו מתנצלים עמוקות על כך שגרמנו לצער בגלל שלא חקרנו כמו שצריך את כל הבגדים והאקססוריז שהאמנית לבשה בברכות לחג. האחריות לדברים האלה נחה לחלוטין עלינו וכשלנו בפרטים הקטנים", כתבו חברי הלהקה בהודעה לאתר מעריצים. "אנחנו מהרהרים עמוקות איך לא נהיה פוגעניים שוב בנושאים היסטוריים, ואנחנו רק רוצים להבהיר שזו לא אשמתה של האמנית - אנחנו נשים לב לזה הרבה יותר בעתיד".

"אלו צעדים זולים ומגעילים בשביל יחסי ציבור. המבוגרים שמנהלים את סוני קיי-פופ מיוזיק יודעים בדיוק מה אומר סמל של נאצים והם עדיין ממשיכים להשתמש בזה. איך הקוריאנים ירגישו אם אם הרכב פופ ישתמש בסמל של הצבא האימפריאלי מיפן בפרומואים?", הוסיף הרב קופר, ובהמשך תיקן את הציוץ מכיוון שדווקא הלהקה הזו לא שייכת לסוני, אלא ללייבל RWB, אבל הסביר שזה לא משנה כי מדובר בתופעה רחבת היקף שבולטת אצל להקות קיי-פופ.

כזכור, בפברואר האחרון הייתה זו חברת להקת הקיי-פופ ג'יפרנד, סו-וון, שעוררה סערה שהצטלמה עם בובת שעווה של חייל נאצי. קופר רתח אז מזעם וטס מלוס אנג'לס במיוחד כדי להיפגש עם האנשים שמנהלים את הלייבל הקוריאני על מנת להסביר להם ולעזור להם להבין את הנושא קצת יותר לעומק, ולטענתו, לאחר השיחה איתם, הוא הבין שהבעיה היא לא עם האמנים או הטעויות הקטנות שנעשות - אלא הסיבה לכך.

"האשמה היא לא על הנערים הקטנים, אלא על המבוגרים שבחדר ששולטים בכל אספקט בחיים שלהם. באסיה באופן כללי, אבל במיוחד בקוריאה, יש לצערי בעיית נאציזם", סיפר קופר לניו יורק פוסט, ובטור מיוחד שכתב לדיילי ביסט הוא הוסיף: "הם מאמצים גזענות וסמלים נאצים בשביל לפוצץ את הרייטינג. סו-וון מג'יפרנד קיבלה אש בצדק אחרי התמונה עם הנאצי באינסטגרם, אבל כנראה היא לא הייתה זו שהגתה את הרעיון. כל תחום בחיים של כוכבי קיי-פופ נשלט על ידי האנשים מהחברות האלה. הם כמו כספומטים מהלכים".