בשעות הלילה הותר לפרסום כי באני ויילר, מי שייסד יחד עם בוב מארלי ופיטר טוש את להקת ה-Wailers מת אתמול (שלישי) בגיל 73. על פי הדיווחים, ויילר בילה את שעותיו האחרונות לצד משפחתו במרכז רפואי בקינגסטון שבג'מייקה, וטרם נמסרה הסיבה הרשמית למותו של מי שנחשב לאחד מחלוצי הז'אנר הפופולרי.

ויילרס מוכר היטב בקרב חובבי הרגאיי, הרבה בזכות השירים הפופולריים שביצע עם ההרכב המצליח כמו "Get Up, Stand Up" ואחרים, ויחד עם טוש, השניים היו אלו שעזרו רבות לבוב מארלי לפרוץ את חומות ג'מייקה אל העולם הגדול.

כלי התקשורת בארה"ב מדווחים בשעות האחרונות כי ויילר סבל רבות ממצבו הרפואי בשנים האחרונות, בעיקר לאחר השבץ השני שתקף אותו באמצע השנה שעברה. "הוא הלך לעולמו בשעה 8 בבוקר של יום שלישי, ואני עדיין פה איתו", סיפר מנהלו מקסין סטואי למגזין "ג'מייקה אובזרבר". 

אחרי מותו של בוב מארלי ב-1981 ורציחתו של פיטר טוש ב-1987, ויילר נשאר למעשה השריד היחיד מחברי הוויילרס, כנראה הרכב הרגאיי המוכר ביותר בעולם שהוקם בשנת 1963 והתפרסם לאחר יציאתם של שירים כמו "Stir It Up", "I Shot the Sheriff", וכאמור שיר המחאה המפורסם "Get Up, Stand Up".

בשנת 1974 הלהקה התפרקה וכל אחד משלושת חבריה פנה לקריירת סולו, ולמרות שהסיבה לפירוק אינה ידועה עד היום, יש הטוענים כי הסיבה הייתה חילוקי דעות בנוגע להופעות ולכספים, ואחרים טוענים כי חברי הלהקה מיצו את שיתוף הפעולה ביניהם והעדיפו לפתח קריירות סולו.

לאחר עזיבת הלהקה ויילר יצא לקריירת סולו משלו עם האלבום Blackheart Man שיצא ב-1976, ובמהלך קריירת הסולו הענפה שלו הוא זכה להיות מועמד חמש פעמים לפרס גראמי וזכה בשלושה פסלונים, וב-2012 זכה לכבוד במולדתו ג'מייקה כשקיבל את האות החמישי הגבוה ביותר במדינה.