עוד מהתקופה בה פרצה בתחילת העשור הקודם, רבים מהמאזינים ומבקרי המוזיקה תקפו את לנה דל ריי על הטקסטים הקודרים שמופיעים בלהיטים שלה.

במשך השנים, הזמרת והיוצרת הואשמה בכך שהיא מפארת התעללות בנשים ומעודדת בשיריה שימוש בסמים ואלכוהול וקיום יחסי מין תמורת כסף.

במהלך סוף השבוע האחרון הכוכבת העלתה פוסט ארוך במיוחד, בו היא סיפרה על ההתייחסות כלפיה מצד גורמים שונים בתעשיית המוזיקה, ובין היתר היא כתבה שם: "שאלה לתרבות: עכשיו כשלדוג'ה קאט, אריאנה (גרנדה), קמילה (קביו), קארדי בי, קיילני, ניקי מינאז' וביונסה יש שירי מקום ראשון על שמבוססים על סקס, בגידות וכו' - האם אני יכולה בבקשה לחזור לשיר על מי שאני, להרגיש יפה כשאני מאוהבת גם אם זה במערכות יחסים לא מושלמות או לרקוד בשביל כסף? או כל דבר אחר שאני רוצה - מבלי שיצלבו אותי ויאמרו שאני מפארת התעללות".

כמו שבטח כבר הבנתם, בניגוד לכל אותן זמרות שהשם שלהן מופיע בפוסט, לנה מעולם לא הצליחה להגיע למקום הראשון של מצעדים הלהיטים האמריקאי.

למרות שניסתה לספר על ההתמודדות ארוכת השנים שלה עם הביקורתיות כלפיה ולזכות בתמיכתם של מעריציה, רבים ראו בפוסט ניסיון של לנה לפגוע בקולגות שלה, ובנוסף, יש כאלו שהצביעו על כך שרוב הנשים שדל ריי ציינה בפוסט שלה שחורות והאשימו אותה בגזענות.

הפוסט כמובן גרר אלפי טוקבקים זועמים נגדה. צמד המילים "Oh Lana”, שמופיעות בחלק מהם, הפך להאשטאג הפופולרי ביותר בטוויטר, ובין התגובות אפשר למצוא משפטים כמו "את לא עברת חצי ממה שכל הנשים האלה עברו ובכל זאת את טוענת שאת הכי מסכנה"; "לנה דל ריי אומרת שהיא סללה את הדרך בשביל ביונסה, ברצינות?"; "אחרי הפוסט הזה ביונסה ישבה בבית וחיפשה בגוגל מי זאת לנה דל ריי"; "השירים שלך שמעודדים התאבדות לא עזרו לאף זמרת אחרת"; ו"אני חושבת שהפוסט של לנה היה מתקבל בצורה אחרת אם היא לא הייתה מכניסה אליו שמות של כל כך הרבה זמרות שחורות".

בעקבות הסערה סביב הפוסט, כתבה דל ריי: "כדי להיות ברורה ומכיוון שאני יודעת שאתם אוהבים לסלף דברים. אני פאקינג אוהבת את כל הזמרות האלה ומכירה אותן. זאת הסיבה שהזכרתי אותן. אני גם רוצה להתבטא בחופשיות מבלי שישפטו אותי. עצוב לי שהופכים את זה לעניין נגד נשים שחורות, כשאני מדברת על הזמרות האהובות עליי ביותר".