אין תמונה
"להרוג את האמריקנים המזויינים שמענים עיראקים" - אמירה מהעבר

רק לפני יומיים דווח שהלהיט הענק "גאנגם סטייל" שמחזיק בשיא הצפיות ביו טיוב שווה לראפר שמבצע אותו Psy הדרום-קוריאני, כ-8 מליון דולר בשנה, רובם כתוצאה מפרסומות לטלוויזיה, האם הנתון הזה עומד להשתנות בעקבות הגילוי החדש בעניינו?

היום נחשף כי Psy, ששמו האמיתי הוא פארק ג'יי-סאנג, היה בעבר אמן אנטי-אמריקני שהטיף להרג "יאנקיז" (כינוי לאמריקנים). בהופעה בשנת 2004 אל מול 37 אלף חיילים אמריקנים המוצבים בדרוום-קוריאה, Psy מעך דגם של טנק אמריקני, כך מדווחת העיתונות האמריקנית.

אין תמונה
Psy בפנים מוזהבות אוחז בדגם של טנק אמריקני, בשנת 2004

אבל באמריקה נחרדים בהרבה מהשיר של Psy שנקרא "Dear American" ("אמריקני יקר") וכולל את השורה: "להרוג את היאנקיז המזויינים האלה, שמענים שבועיים עיראקיים", שיר אותו ביצע על הבמה בהופעה בשנת 2002. ההמשך הולך ככה: "תהרגו את היאנקיז המזויינים שהורו להם לענות / תהרגו את הבנות שלהם, האמהות שלהם, הבנות החורגות והאבות / תהרגו אותם לאט ועם הרבה כאב".

איך זה ישפיע על יחס האמריקנים אליו?

מסתבר שהאנטי-אמריקאיות של psy נחשפה ברשת כבר לפני כחודש, אבל רק כעת מגיעה לכותרות הראשיות. בנוסף מסתבר ההופעה המדוברת בשנת 2004 היתה במחאה על ההרג של קים סון איל, דרום קוריאני שפעל בעיראק ונרצח אחרי שממשלת דרום קוריאה אישרה לשלוח לשם עוד 3000 חיילים, כך מדווח CNN.

האם חשיפת עברו האנטי-אמריקני תפגע בהצלחתו של Psy באמריקה? את רוב הכסף מהורדות חוקיות של הלהיט הענק שלו "גאנגם סטייל" הוא עשה בקרב הקהל האמריקני. כמו כן הוא חובק על ידי התקשורת ה"יאנקית" ומפורסמיה, כאשר לימד אותם את ה"גאנגם סטייל" שלו, ממדונה שתפסה עליו טרמפ רציני, ועד בריטני ספירס ואלן דג'נרס.

>> כל המועמדים ל"גראמי 2013": ג'יי זי, ריהאנה, ביונסה, קייטי פרי