אין תמונה
"לא הכרתי אף אחד בדרום אפריקה, אבל לא ויתרתי על החלום". אושרי אלמוריש ברגע הזכייה

עד היום, שלושת האירועים הבולטים בעונה השביעית של "כוכב נולד" היו הזכייה של רוני דלומי, הפרישה של עומר אדם וההופעה של ה"פט שופ בויז" בספיישל שנות ה-80'. אבל ייתכן מאוד ובעוד כמה שנים תוכלו להתגאות בכך שהייתם הראשונים לזהות את הכישרון של אושרי אלמוריש, כי יש סיכוי שהוא הולך לעשות משהו גדול בעולם המוזיקה.

אושרי אלמוריש זכה בתחרות השירה "Trace Stars" של ערוץ הבידור והמוזיקה "Trace" בדרום אפריקה - המקבילה המקומית לאמ.טי.וי. ביצוע הגמר שהעניק לו את המקום הראשון בתחרות היה לשיר "Wake Me Up" של אביצ'י. הפרס הכספי על הזכייה עומד על 100 אלף ראנד דרום אפריקאיים (כ-32 אלף שקלים) בלבד, אבל הכסף הוא לא העיקר כאן.

רגע הזכייה של אושרי אלמוריש

הפרסים הגדולים באמת הם זכייה בחוזה הקלטות בחברת "יוניברסל מיוזיק" הבינלאומית, והקלטת אלבום בכורה בניו יורק, עם המוזיקאי ווייקליף ז'אן, שכיכב בשנות ה-90' בהרכז "הפוג'יז" ונחשב מאז לאגדת אר אנד בי והיפ הופ. ז'אן צפוי להיות ה"מנטור" של אושרי אלמוריש בהקלטות האלבום, ולעבוד עם מפיקים נוספים. בנוסף, אלמוריש קיבל עוד פרס אחד קטן - היכללות יוקרתית ברשימת מקבלי המלגה של פסטיבל הסרטים המפורסם בניו יורק.

אושרי אלמוריש, כיום בן 25, במקור ממושב מאור, מתגורר בעיר קייפטאון, בירת דרום אפריקה, מאז שנת 2010, כשנה אחרי שהשתתף ב"כוכב נולד", אליה הגיע אחרי חברות בלהקת הבנים המצליחה "גיימבויז", שהיתה בזמנו "להקת השנה" של הקהל הצעיר בישראל.

לדבריו נסע לדרום אפריקה בעקבות חברה שהיתה לו אז, אבל השניים נפרדו. למרות הפרידה הוא נשאר בדרום אפריקה וניסה לקדם את קריירת השירה שלו. לאחר כמה נסיונות הוא התקבל לתחרות הכשרונות החדשה של ערוץ "Race" מבין כמאה אלף נרשמים. התוכנית עלתה לשידור בספטמבר האחרון (2013) והסתיימה לפני כשבועיים בזכייתו של אושרי אלמוריש, שנרשם בדפי ההיסטוריה של דרום אפריקה כזוכה הראשון בתחרות, כשהוא גובר בגמר על עשרה מתמודדים ומתמודדות.

לעיתונות בדרום אפריקה אמר אושרי אלמוריש: "אני נרגש ומופתע באותו הזמן. לא מינתי שאזכה בתחרות. זה בלתי יאמן. לפגוש את ווייקליף ז'אן תמיד היה החלום שלי". על דרכו אמר: "כשהגעתי לדרום אפריקה לפני ארבע שנים לא הכרתי אף אחד אבל הייתי מונע מתשוקה, רעב ורצון להגשים את החלום שלי ולהפוך למוזיקאי מקצועי. זו רק ההתחלה, יש עוד הרבה דברים שיקרו בעתיד. כרגע העתיד נראה ורוד, בגלל שלא ויתרתי על החלום שלי".

שיר הזכייה


קליפ ההצבעה