ההשראה ל-"Crazy In Love" הגיעה מהשתקפות של ביונסה בזכוכית

 כשהשיר הכל כך טוב הזה יצא בקיץ 2003 הוא נחת ישירות במקום הראשון במצעדים האמריקאיים והבריטיים ומכר 6 מיליון עותקים ברחבי העולם, מה שהופך אותו לאחד מהסינגלים הכי נמכרים של כל הזמנים. ריץ' האריסון, המפיק של השיר, נזכר איך כשהוא ניגן בפעמים הראשונות את הביט של השיר. הוא החליט להוסיף את הצליל של הצופר מתוך שיר מהסבנטיז, והוסיף עוד כמה כלים, אבל הוא עדיין לא היה מוכן להשמיע אותו לאף אחד. עד שביונסה פנתה אליו. 

האריסון ציפה שביונסה תהיה קלילה באולפן, והוא החליט לצאת לבלות בלילה לפני והגיע להקלטות באיחור ובהנגאובר. "ידעתי שאני אצטרך למכור קצת את השיר", הוא אמר, "בגלל שבזמנו זה לא נשמע כמו שום דבר אחר". ביונסה אהבה את הרעיון, ונתנה להאריסון שעתיים לכתוב את השיר במלואו. על פי הסיפור, שם השיר והפזמון שלו נולד מזה שביונסה ראתה את ההשתקפות שלה בזכוכית של אולפן ההקלטות ואמרה "אני נראית כל כך משוגעת עכשיו".

הרגע המקרי הזה נתן להאריסון השראה לכתיבה, והחבר של ביונסה דאז, ג'יי זי, הגיע לסטודיו ביום אחר וכתב את הקטע ראפ שלו בפחות מעשר דקות. ביונסה עצמה הסבירה את השיר באחד הראיונות ואמרה שהשיר הזה הוא על "השלב הראשון במערכת יחסים לפני שאת משחררת, ואת עדיין מודעת לכל הדברים שאת עושה. את כזה 'אלוהים, אני נראית משוגעת, אני לא אני, אני עושה דברים שבחיים לא הייתי עושה'. אבל סוג של לא אכפת לך בגלל שאת מתאהבת בו". אבל מה הפך את השיר הזה לשיר כל כך טוב? אם שואלים את ביונסה זה הכל בצופר.

"If I Were a Boy” הוא בעצם (סוג של) על פיצה

את השיר כתבו בי.סי ג'ין וטובי גד, כשרוב הטקסט מבוסס על חוויה שלילית שהייתה לג'ין עם אקס וגם עם, ובכן, פיצה. בזמן שהיא וטובי הלכו בטיימס סקוור בניו יורק, ג'ין אמרה שהלוואי והיא הייתה בן כך שהיא לא הייתה צריכה להימנע מלאכול משולש פיצה (היא הייתה בדיאטה ללא פחמימות בזמנו). האמירה הזו עוררה דיון בין השניים: "טובי שאל 'מה עוד היית עושה אם היית בן'? ואני בדיוק עברתי פרידה ממש קשה ממי שהיה האהבה האמיתית הראשונה שלי, אז אמרתי 'הייתי גבר יותר טוב מהאקס שלי!".

ג'ין, שהייתה אז אמנית בתחילת דרכה שמנסה לקבל חוזה בחברת תקליטים, ייעדה בהתחלה את השיר לאלבום הבכורה שלה. אבל אחרי שמאמציה לקבל חוזה נכשלו, לכותב הנוסף של השיר היו תוכנית משלו, והשיר הגיע לידיה של ביונסה, בניגוד לרצונה של ג'ין. "זה היה די הלם שהשיר מצא את עצמו בסוף באלבום של ביונסה", סיפרה ג'ין. היא כתבה על כך בזמן אמת גם בחשבון המייספייס שלה: "קראתי כמה מהתגובות ואני רוצה להבהיר את המצב - "If I Were a Boy" הוא שיר שלי. כן, אני כתבתי אותו. זה הסיפור הכואב שלי, והשיר הזה יקר לי מאוד".

האם "Halo" נועד במקור לליאונה לואיס?

כנראה שביונסה תסגור את ההופעות החיות שלה עם השיר הזה לנצח, זה השיר שלה שכולן כולל סבתא שלך והאחיינית בת הארבע שלך אוהבות, זה השיר שמותיר את העיניים של כולם קצת לחות. השיר נכתב על ידי אוון בוגארט וריאן טדר, מהלהקה וואן רפבליק. בזמנו, ריאן היה פצוע ולא הייתה לו ברירה אלא להפסיק את סיבוב ההופעות של הלהקה. "ביום הראשון שבו ריאן חזר ללוס אנג'לס התכוונתי להביא אוכל ולבלות איתו קצת", סיפר בוגארט. "כשהגעתי לשם, הוא אמר 'אחי, אנחנו צריכים לכתוב. אנחנו צריכים לכתוב שיר'. אבל אני הייתי כזה 'טוב, אתה לא אמור לכתוב, אתה אמור להיות במיטה'. בסופו של דבר מצאנו את עצמנו בסטודיו, כשהוא על קביים, וכתבנו את 'Halo' בשלוש שעות".

טדר הגיב גם לטענות לפיהם ביונסה 'גונבת' קרדיט כתיבה על שירים, ואמר שהשיר נשמע אחרת לגמרי לפני שהיא נכנסה לעניינים: "היא נכנסה, וויתרה על חלקים וערכה את זה. כל המנגינה, היא כתבה אותה באופן ספונטני באולפן. אז הקרדיט שלה על השיר מגיע מזה". 

אבל לפני שהשיר הגיע לביונסה, הוא כמעט התגלגלה לידיה של ליאונה לואיס. "מה שקרה זה שביונסה חיכתה המון זמן כדי להקליט את השיר שכבר לא הייתי בקשר איתה ולא ידעתי אם היא הולכת לעשות את זה או לא", הסביר טדר. "חשבתי שזה יהיה סינגל ראשון מעולה בשביל ליאונה. כשכתבת שיר כל כך מיוחד כמו 'Halo', אתה לא רוצה לבזבז אותו. אז לפעמים אתה צריך לעשות את הקטע של 'טוב, אני הולך לתת את השיר למישהי אחרת', כדי להוכיח נקודה".

"Drunk In Love” נכתב בזמן שביונסה באמת הייתה שיכורה

ביונסה סיפרה שהם הקליטו את השיר עם המפיקים דיטיילס וטימבלנד בזמן שהם שתו קוניאק. "סוג של אילתרתי את הטקסט, ואז ג'יי נכנס ועשה את הקטע שלו… סוג של בילוי", נזכרת ביונסה. "זה היה כל כך נהדר, בגלל שלא היה בזה שום אגו, לא ניסינו לעשות להיט, פשוט נהנינו, ואני חושבת שאפשר לשמוע את זה".

זה אולי מה שביונסה אומרת, אבל כן התנהל מאבק מסוים סביב השאלה מי באמת כתב את השיר. בהתחלה הראפר פיוצ'ר טען שהוא והמפיק דיטיילס יצרו את השיר. הטענה הבאה הגיעה מזמרת המוזיקה ההונגרית מוניקה מזקורה ג'וסז, שגם תבעה את ביונסה, ג'יי זי וטימברלנד. היא טוענת שבשיר יש אלמנטים ממוזיקה שלה משנת 1995. התביעה שלה לא התקבלה בבית משפט.