הסופרבול ה-56 התקיים הלילה (בין ראשון לשני) באיצטדיון SoFi בלוס אנג'לס, אבל עם כל הכבוד לאלף הישראלים שעוקבים אחרי המשחק עצמו (לוס אנג'לס ראמס ניצחו, אם זה אומר לכם משהו), בשביל רוב הישראלים מופע המחצית תמיד היה האירוע המרכזי. השנה, בשביל לעשות כבוד לעיר המלאכים ולמוזיקאים שהגיעו ממנה אנשי האירוע החליטו לתת למפיק המוזיקלי והראפר ד"ר דרה להוביל את האירוע.

עוד לפני שההופעה החלה, לפני כחודשיים, פורסם שדרה, שגדל בקומפטון וצמח בשכונה הקשה של העיר כחלק מהרכב ההיפ הופ האגדי NWA, ולאחר מכן טיפח אמנים כמו טופאק וסנופ דוג, יארח במופע שלו את האחרון, מרי ג'יי בלייג', קנדריק לאמר ואמינם. 

כזכור, ביום חמישי האחרון פורסמה תביעה שהוגשה באופן אנונימי נגד סנופ דוג על תקיפה מינית, מצדה של אישה שטענה שעבדה ב-2013 בתור רקדנית עבור סנופ בהופעותיו. לטענתה, הראפר הוותיק ושותפו הכריחו אותה לקיים בהם מין אוראלי לאחר אחת ההופעות בסטודיו שלו, והוא מצידו טען שמדובר בסחיטה רגע לפני ההופעה הגדולה שלו.

אגב, הייתה גם זווית ישראלית לסיפור: סטטיק ובן אל היו אמורים לשחרר ביום שישי האחרון שיר יחד עם סנופ והראפר ליל בייבי, אבל בעקבות הפרסומים יציאת השיר בוטלה נכון לעכשיו ונדחתה עד אשר יובהרו הטענות.

בעקבות חסימות של ה-NFL, צפו בהופעה בעמוד היוטיוב הרשמי שלהם.

 1. ההופעה נפתחה עם ד"ר דרה, עמדת המיקס שלו וסנופ דוג על גגות של בתים בלבן, במה שנראה כמו שכונת קומפטון. השניים ביצעו את "Next Episode" והפתיח האיקוני, ועברו ל-"California Love" שהפיק דרה לטופאק. המפיק בן ה-56 אמנם לא ניחן בכריזמה של הראפר שנרצח לפני יותר מ-30 שנה אבל סיפק את הסחורה בצורה מדהימה. סנופ אגב, שכאמור, התמודד בסוף השבוע עם התביעה שהוגשה נגדו לא הראה שום סימן לחולשה שלא לומר מכה בכנף אפילו. 
 2. איך שסיימו את הנאמבר, השניים הצביעו כלפי מטה, סימנו למצלמה לרדת וחשפו את ההפתעה הגדולה של המופע: 50 סנט תלוי באוויר, כמחווה לקליפ המקורי, מבצע את "In Da Club". להיט שיצא ב-2003 ועדיין אי אפשר לצאת למסיבה בלי לשמוע אותו מתנגן בשלב מסוים של הערב. פיפטי כבר לא מה שהיה לפני יותר מעשור, אבל ברגע שירד מהתלייה הוא עשה את העבודה. 
 3. מיד אחרי פיפטי וכל הרקדנים עלתה לאחד הגגות, מיס מרי ג'יי בלייג', שביצעה את "Family Affair" ו"-"No More Drama". יחסית למישהי שמבקשת בלי דרמה, בלייג' נתנה וואחד דרמה כשעוד רגע תלשה את השערות. 
 4. אגב, זה הזמן להזכיר שהפקות היפ הופ, במיוחד היום, בדרך כלל נעשות במחשב ובקושי נעשית עבודה עם כלים חיים, אבל דרה החליט דווקא להפתיע ובמשך כל המופע היו להקות שביצעו את הפלייבקים לזמרים.
 5. הרגע שלו מיליונים בעולם חיכו: מי שנחשב לאחד מהראפרים הכי גדולים היום, אם לא הגדול ביותר, קנדריק לאמר. בזמן שהמעריצים שלו מסביב לעולם מחכים לאלבום החמישי שלו, הראפר עלה עם כ-30 רקדנים מחומצני שיער, שעוטים סרט שמכריז על Dre Day כמחווה לאחד משיריו הוותיקים של דרה. אז בזמן שאנחנו עדיין מחכים לאלבום, קנדריק הזכירו לכולם מי נותן את השואו הכי טוב וביצע קטע קצר מ"M.A.A.D. CITY" ואת הלהיט "Alright "." 
 6. קנדריק לא סיים את ההופעה שלו לפני שהוא מתחיל לראפרפ את הפזמון של "Forget About Dre", משנת 1999, הלהיט העצבני של המפיק המארח, בו הוא יוצא על כל העולם בערך ש"שכח ממנו". 23 שנה מאז - וד"ר דרה מוכיח שהוא בלתי נשכח.
 7. בנקודה הזו אמינם, שמבצע במקור את השיר יחד עם דרה ולמעשה היה הראשון שהאמין ב"ראפר הלבן מדטריוט". אמינם כבר בן 49 אבל אנחנו נשבעים שלרגע הוא חזר להיות בן 18 ששר את "Lose Yourself", אחד מלהיטי ההיפ הופ הגדולים ביותר בעולם. עם הספגטי של אמא והקיא על הקפוצ'ון והכל - שיר שגורם לנו לרצות לכבוש את העולם, אל תשמיעו את זה לפוטין. 
 8. ד"ר דרה הוא כנראה בין הבודדים בעולם שמסוגלים להביא את אנדרסון פאק, אמן די אהוב מסביב לעולם - רק בשביל לנגן בתופים. ועוד להיראות מאושר כל כך שניתנה לו ההזדמנות, בכל זאת, יש לכם רק אחת כזו.
 9. אחת השמועות החזקות ביותר שרצה מאז ההכרזה שד"ר דרה יארח את המופע הייתה שטופאק המנוח יקח חלק במופע באמצעות הולוגרמה. לא מעט מעריצים הביעו את התסכול ברשתות עם ערימות ערימות ערימות של מימז. 
 10. אוקיי, אבל בחזרה למופע: הדוקטור התיישב ליד הפסנתר,וניגן את "I Ain't Mad At Cha" של טופאק. בשלב הזה אמינם טוק דה ני, כמו שאומרים, ויצר סערה בארה"ב: האם הראפר כרע ברך מתוך כבוד לטופאק? האם זה מחווה לקולין קפרניק ומחאה כנגד האלימות המשטרתית בארה"ב? בינתיים אין תשובה חד משמעית, כנראה שילוב של השניים. 
 11. ואז, *ואז* - ד"ר דרה ניגן את התווים המוכרים ביותר בתולדות ההיפ הופ: הפתיח של "Still" שהתחיל עם אמינם והמשיך לכל חמישיית האמנים: סנופ דוג, קנדריק לאמר, אמינם, 50 סנט ומרי ג'י בלייג'. סנופ מבקש מ-70 האלף איש שבקהל לקום ולעשות כבוד לד"ר דרה - והם צורחים כאילו כל אחד מהם בעצמו זכה ב-MVP של המשחק.  
 12. כמו שהוא טוען בשיר, לד"ר דרה עדיין יש את זה והמופע הזה שלו הייתה ההוכחה שגם היפ הופ הוא ז'אנר שיכול למלא אצטדיונים. ואפילו לעשות את זה מדהים. בחירה מבריקה ללהק את דרה וחבורתו אחרי ההופעה המעולה של דה וויקנד בשנה שעברה - אחרי מופע הפופ הכי גדול ועכשווי - רק נוסטלגיה נצחית וחוצה דורות שכזו יכולה להצליח.