קניה ווסט מדבר במשך שנים כבר על אימוץ רשמי של הכינוי שלו "Ye" ומתברר שעכשיו הוא עשה צעד אחד לקראת השלמת התהליך הזה. לפי הפרסום של TMZ שעלה בשעות הלילה, המוזיקאי, שכזכור, בימים אלה נמצא בשיאו של קמפיין לקראת אלבומו החדש דונדה, הגיש בקשה רשמית לשינוי שמו בלוס אנג׳לס.

רבים הופתעו לגלות השבוע שקניה נתפס משוטט ברחובות לוס אנג׳לס השבוע, בזמן שהוא עובד על האלבום המדובר, ועכשיו הסיבה שעזב את אולפן ההקלטות מתגלה. לפי הצהובון, בקליפורניה אלא אם כן אין חשד שהבקשה לשינוי מגיעה למטרת הונאה או פשע אחר, השופטים מאשרים את החלפת השם בלי בעיות.

הדבר שהכי מסקרן כרגע היא הדרך שבה קניה (זה ייקח לנו עוד כמה ימים להתרגל, אם בכלל) יחבר את זה לאלבום שמוקדש לאמו, שמתה לפני יותר מעשור וגידלה אותו לבד בשיקגו (לאחר שנולד באטלנטה). מעריציו העלו כבר תיאוריה מעניינת. כמו האלבום, גם החלפת שמו היא חלק מתהליך הפרידה וההשלמה שלו עם מות אמו, אירוע שהשאיר אותו מצולק עד היום. ב-2016 הוא מודה בשיר "Pt. 2": "אמאל'ה נפטרה בהוליווד, אם אתם שואלים אותי, איבדתי את הנשמה".

אז אפשר להתחיל להתרגל כבר: מהיום לא עוד קניה ווסט, אלא רק "יה". אגב, המוזיקאי כאמור, דיבר כבר בעבר על קיצור שמו, כמו למשל בציוץ מלפני כמה שנים: "מי או מה זה קניה ווסט בלי כל האגו המנופח? פשוט יה". אם לוקחים בחשבון את העבודה שהוא צוטט בחדרים סגורים כמי שמתכנן לשנות את שמו ל"כריסטיאן ג׳נייס ביליונר קניה ווסט" לאיזה שנה, אולי זה דווקא לא רעיון כזה גרוע. למרות שבתכל'ס, אם מישהו היה מסוגל טו פיל איט אוף שם כזה, זה לגמרי Ye.