פול סיימון בהופעה 1 (צילום: יוסי צבקר)
50 דרכים להכתים את הקריירה המפוארת. פול סיימון | צילום: יוסי צבקר

המוזיקאי פול סיימון ואשתו, הזמרת אדי בריקל, נעצרו בסוף השבוע בקונטיקט שבארצות הברית על ידי המשטרה המקומית של העיר "ניו כנען". כלי התקשורת באמריקה מדווחים שלא ידועה עדיין סיבת המעצר הרשמית, אבל יודעים לספר שהמשטרה הגיעה במוצאי שבת בשעה שמונה בערב (שעון מקומי) לביתם של סיימון ובריקל בעיירה "ניו כנען", שם הם מתגוררים עם שלושת ילדיהם.

השוטרים התערבו בעימות שפרץ בין בני הזוג, כך מדווח העיתון המקומי ("New Canaan Advertiser") שמצוטט על ידי ה"טיימ'ס" וסיימון בן ה-72 ואתו שצעירה ממנו ב-30 שנה וחיה איתו יחד בשני העשורים האחרונים, נעצרו והובאו אחר כבוד לתחנת המשטרה. בשעות אלה השניים אף צפויים לעמוד בפני שופט מקומי, באשמה של הפרת סדר.

משטרת קונטיקט לא סיפקה לכלי התקשורת בארצות הברית פרטים רשמיים בנוגע לנסיבות המעצר, ובנוסף פול סיימון וסוכניו לא נענו לבקשות לתגובה שהופנו עליהם מהתקשורת, מה שמגביר את החשדות שמדובר באירוע אישי חמור, שמקורו בסכסוך משפחתי שפרץ בין בני הזוג.

פול סיימון, יליד ניו ג'רזי (אוקטובר 1941) הוא בן למשפחה ממוצא יהודי-הונגרי. הוא התפרסם בשנות ה-60' בצמד "סיימון וגרפונקל" ויצר איתו כמה קלאסיקות פולק נפלאות, שסימנו את סיימון כאחד המוזיקאים האמריקנים הגדולים והאהובים ביותר בתולדות המוזיקה הפופולרית.

בקריירת הסולו שלו הצטיין סיימון ביצירת להיטי פופ, פולק ורוק ובשילובים עם מוזיקת עולם באלבומים כמו "גרייסלנד". בין להיטיו הגדולים ביותר שירים כמו "You Can Call Me Al", "אני וחוליו בחצר בית הספר" ו-"50 דרכים לעזוב את אהובתך".

לאורך השנים זכה פול סיימון ב-12 פרסי "גראמי", נבחר להיכל התהילה של הרוקנ'רול וזכה להכרה ואהבה גדולות גם מחוץ לארצות הברית. לפני שלוש שנים הופיע בישראל, באיצטדיון רמת גן, בהופעה מרגשת.

בשנת 1992 התחתן סיימון עם הזמרת אדי בריקל, סולנית להקת ה"ניו בוהמיינס", שאחראית ללהיט האייטיז החביב "What I Am", שעדיין משודר בגלגלצ.