רדיוהד (צילום: Jim Dyson, GettyImages IL)
מבטל הופעות. תום יורק, רדיוהד | צילום: Jim Dyson, GettyImages IL

להקת רדיוהד ביטלה שבע הופעות באירופה שתוכננו להתקיים בגרמניה, איטליה ושוייץ מעתה ועד ה-10 ביולי, בעקבות קריסת הבמה בהופעתה בטורונטו, קנדה, בה נהרג אדם אחד ושלושה נפצעו. רק ב-27 ביוני צפויה הלהקה לפרסם תאריכים חלופייים לאותם לוקיישנים. ב-10 ביולי צפויה רדיוהד לחזור להופעות כרגיל ולהגיע לניס בצרפת, פסטיבל בבילבאו וליסבון בירת פורטוגל.

תום יורק וחבריו לרדיוהד פרסמו הודעה בנוסח: "יחד עם ההתמודדות עם הצער וההלם שיצרה התאונה הנוראה, יש גם פרטים טכניים שצריך לטפל בהם". הכוונה היא לגוף תאורה ייחודי של רדיוהד המלווה את הסיבוב הנוכחי וכן חלק מהתפאורה שקרסה, שאותם צריך להחליף על מנת לאפשר את המשך סיבוב ההופעות כפי שהלהקה היתה רוצה לראות אותו.

קריסת הבמה בקנדה

המפסידים: המעריצים מישראל

מי שמפסיד בגדול מביטולי ההופעות האלה הם עשרות מעריצים מישראל שכבר רכשו כרטיסים להופעות באירופה, במיוחד אלה שנקבעו לברלין, וכן רכשו כרטיסי טיסה לברלין בעונה הבוערת של הטיסות מישראל לחו"ל. הבוקר הם נשמעים זועמים מאוד בהודעות בפייסבוק, ומבואסים במיוחד.

"בדקתי עם חברות התעופה ואין דרך לבטל או לדחות את הטיסות, ניאלץ לטוס לברלין, שזה לא רע כל כך, אבל לא נוכל לראות את רדיוהד", אומרת ישראלית, שתכננה לטוס לברלין להופעה של ה-6 ביולי. "עלות של נסיעה להופעה בחו"ל היא מאוד יקרה לכן אתה קונה טיסת צ'ארטר שהיא הכי זולה וזה עדיין יוצא 700 דולר לכרטיס טיסה, במקום 800-900 דולר בטיסה רגילה. יולי הוא החודש הכמעט הכי יקר בשנה ואלה טיסות שלא ניתן לבטל. אני יודעת על עשרות ישראלים שטסים לברלין, ביניהם גם כמה אמנים, כדי לראות את רדיוהד על הבמה בסיבוב ההופעות הנוכחי שלהם. עכשיו אנחנו נהיה שם ורדיוהד לא יהיו, ובגלל שזה יקר נצטרך לחכות עכשיו הרבה זמן כדי לראות הופעה שלהם".

-מה לגבי התאריכים החלופיים?
"זה לא ממש עוזר לנו, כי בדקתי ואי אפשר להזיז את הטיסות לברלין מתאריך לתאריך, וגם אי אפשר להמיר את הטיסה לברלין בטיסה לניס או ליסבון, שאלה הופעות שלא רכשנו אליהן בכלל כרטיסים".

>> כריס קורנל ב"פלדיום" בלונדון: "כמו הופעה בסלון הפרטי"