מכירים את זה שאתם רואים את הנעליים הכי מגניבות בעולם בחלון ראווה אבל החנות סגורה? זה המקרה עם הקליפ החדש של ריהאנה, והבכי יגיע בקרוב אם מישהו לא ידליף אותו לרשת. בעוד העולם מעכל ומסתגל לשיר האחרון שהוציאה, "Bitch Better Have My Money", וגם בודק אם זה לא מוכר לו מאיפשהו, הזמרת הוציאה קליפ לשיר חדש נוסף, "American Oxygen".

זה נשמע פטריוטי, אבל ריהאנה לא חוסכת אמירה פוליטית בקליפ החדש. לצד תמונות מרגעי שיא בתולדות אמריקה כמו הנחיתה על הירח וההשבעה של הנשיא אובמה, יש בקליפ קטעים בעייתיים יותר כמו צילומים מתקרית פרגוסון שעוררה בשנה האחרונה זעם עצום על הדיכוי של קהילות שחורות בארה"ב, ותמונות מהמחאה על וול סטריט. בין כל אלה ריהאנה עומדת בגאווה על רקע דגל הכוכבים והפסים, כך שבסופו של דבר כנראה שיש כאן גאווה אמריקאית. ובואו לא נשכח שרירי בכלל נולדה וגדלה בברבדוס.

רוצים לראות בעצמכם? במקרה הזה תצטרכו לסמוך עלינו, כי את הקליפ תוכלו לראות רק דרך שירות הסטרימינג החדש Tidal. השירות של ג'יי זי, שריהאנה חתומה עליו לצד ביונסה, מדונה, קניה ווסט, אלישיה קיז ואולסטארז נוספים, זמין כרגע רק בארה"ב, בבריטניה ומדינות ספורות נוספות, כך שבינתיים אנחנו לא על המפה. אפשר כבר להתחיל לבכות?

עדכון: מישהו עשה לנו את היום והעלה את הקליפ לרשת, עכשיו סוף סוף אפשר לנגב את הדמעות ולראות:

Rihanna - American Oxygen from Musicology on Vimeo.