אין תמונה
קייטי פרי בתפקיד קשת ליבליך בקליפ "Lst Friday Night"

גאגא? ביונסה? בריטני? ג'יי לו? הצחקתם את קייטי פרי, בת השכן הסוררת והפרובוקטיבית של אמריקה, בת ה-26, שמובילה עם תשע מועמדויות לקראת טקס פרסי ה"Video Music Awards 2011" - תחרות הקליפים השנתית של רשת MTV, שתתקיים ב-28 באוגוסט בלוס אנג'לס וכוללת הצבעה של הקהל לקליפים האהובים ביותר השנה.

מבחינת האמריקנים היתה זו כנראה השנה של פרי, שחזרה בגרסה סקסית (שלא לומר זולה) עם שורה של להיטי פופ מצוינים שתורגמו לקליפים כיפיים. כולם נהנו בקיץ שעבר מ"California Gurls", ואחריו הגיעו "Teenage Dream" ו-"Firework", שמועמד לקליפ השנה ולקליפ הנשי הטוב ביותר השנה. "Last Friday Night", הקליפ של פרי שנראה כמו פרק ממערכוני הבתמצווש של "ארץ נהדרת" בכיכוכבה של פרי בתפקיד הילדה המעצבנת קשת ליבליך עם חיזוק בדמותה של רבקה בלאק - מועמד לפרס קליפ הפופ של השנה. ואיך אפשר לשכוח את הקליפ החייזרי האדיר ל"E.T" עם קנייה ווסט.

במקום השני מבין הזמרות, במספר המועמדויות לפרסים על קליפים, נמצאת השנה אדל, עם 7 מועמדויות לקליפ "Rolling in the Deep" מתוך אלבומה "21", ששבר השנה את מרבית שיאי המכירות בבריטניה, יהיה כנראה האלבום הכי נמכר השנה בעולם ומועמד מוביל לזכייה בפרס ה"מרקורי" הבריטי. הקליפ השפיעה, כזכור, גם על קליפ של זמרת אחת במזרח התיכון, בשם אתי ביטון בקליפ "אולי תאמר"

 לעומתן אדל וקייטי פרי תתמודד ליידי גאגא, מלכת הקליפים של שנים עברו, על שלושה פרסים בלבד: הקליפ הנשי הטוב ביותר על "Born This Way", והכוריאוגרפיה הטובה ביותר והבימוי האמנותי הטוב ביותר על הקליפ המדובר "Judas". כזכור, בשנה שעברה הייתה ליידי גאגא המנצחת הגדולה של הטקס, כשזכתה ב-8 פרסים ביניהם "קליפ השנה" עבור "Bad Romance".

ומה בגזרת הזכרים? הראפר קנייה ווסט הוא הזמר המוביל במספר המועמדויות לפרס. שבע מועמדויות ישלו עבור הקליפ החייזרי ל"E.T" עם קייטי פרי והוא מועמד גם עבור הקליפים הנוספים שלו: "All of the Lights" ו-"Power".

הפרס החשוב ביותר - "קליפ השנה"

לברונו מארס יש ארבע מועמדויות על "Grenade". בשלוש מועמדויות מחזיקים, לצד ליידי גאגא, גם אמינם, ניקי מינאז', ביונסה ולהקת Thirty Seconds to Mars".

המועמדים ל"קליפ השנה", הפרס החשוב ביותר של רשת MTV הם: קייטי פרי עם "Firework", אדל עם "Rolling in the Deep", הביסטי בויז עם הקליפ "Make Some Noise", ברונו מארס עם "Grenade", ו-Tyler the Creator עם "Yonkers".

על פרס "האמן החדש הטוב ביותר" יתחרו הלהקה "Foster the People", זמר ההיפ הופ "קריאיישוואן" והראפרים "ביג שון", "וויז קליפה" ו"טיילר דה קריאייטור" (שכאמור גם מועמד ל"קליפ השנה").

>> ליידי גאגא: "הקוקאין היה חבר, אבל הוא השטן. אני מקשיבה ללחישות הואגינה שלי"