אין תמונה
תחת מתקפה. רד הוט צ'ילי פפרס

כמעט כל אמן גדול שמגיע להופעה בישראל נמצא תחת מתקפה של מחרימים ומתנגדים אנטי-ישראלים ופרו-פלסטינים שקוראים לו לבטל את הגעתו לארץ. אולם נדמה שהמתקפה כעת על הרד הוט צ'ילי פפרז היא מהיותר קשות.

הצ'ילי פפרז, שלאחרונה נכנסו ל"היכל התהילה של הרוקנ'רול", צפויים להגיע לארץ להופעה ב-10 בספטמבר, ובימים אלה הם נתונים לקמפיין לוחץ במיוחד של מתנגדי ישראל, הקורא להם לבטל את הופעתם אצלנו. הקמפיין כולל שלל פניות בדרכים שונות במה שמכונה "אינתיפאדה אלקטרונית", דרך הטוויטר, הפייסבוק ואי-מיילים, המיועדים לחברי הלהקה ומנהליה, מטעם אנשי "הקמפיין האמריקני לחרם אקדמי ותרבותי של ישראל".

בחזית המאבק: אזרחים ישראלים

בחזית המאבק ניצבים מי שמכנים את עצמם "אזרחים ישראלים", שפנו במכתב ללהקה תחת הכינוי "מחרימים מבפנים". הם מבקשים מהפפרז לבטל את הופעתם, ונותנים כדוגמאות אמנים כמו רוג'ר ווטרס, אלביס קוסטלו, דבנדרה בנהארט ופיית'לס, שביטלו את הופעותיהם בארץ מסיבות אידיאולוגיות. גם מייסי גרי מצוטטת שם.

מי שהגדילה לעשות היא גברת בשם טלי שפירו, שמגדירה את עצמה "תושבת תל אביב, בפלסטין הכבושה", שכבר החתימה אלפי גולשים על עצומה לביטול ההופעה של רד הוט צ'ילי פפרס בישראל, בטענה שמדובר ב"עצומה למען זכויות אדם". מה שבעיקר משעשע (או פחות) הוא שאזרחים לבנונים, החיים במדינה שוחרת שלום ורודפת צדק, שמעולם לא ירתה על שכנותיה ומקפידה קלה כחמורה על כל זכויות האדם ועל זכויות השבויים על פי אמנת ז'נבה, הצטרפו לקמפיין ההחרמה.

אבל מה שמעניין את מעריצי רד הוט צ'ילי פפרז בישראל היא בעיקר מידת ההשפעה שתהיה לקמפיין הזה על חברי הלהקה ומנהליה, אם בכלל.

>> קלאוס מיינה מהסקורפיונס בראיון לפני ההופעה בנוקיה