אין תמונה
הכי מגיע לה. אדל, עטיפת האלבום "21"

רשימת המועמדים לפרס ה"מרקיורי" הבריטי היוקרתי נחשפה היום. הפרס יוענק ב-6 בספטמבר 2011 בלונדון, אנגליה. המועמד המוביל לזכייה בעיני רבים, מבין 12 האלבומים שיתמודדו על הפרס הנחשב, הוא כמובן האלבום "21", אלבומה השני של הזמרת אדל שיצא בראשית 2011 ועד כה שבר את מרבית שיאי המכירות בבריטניה וגרף מחמאות בכל העולם, כולל מקום ראשון במכירות בארה"ב.

אלבומים נוספים שמועמדים לפרס ה"מרקיורי" השנה הם: פי ג'יי הארווי עם אלבומה המצוין "Let England Shake", הראפר העולה טייני טמפה, להקת Elbow עם האלבום "Build A Rocket Boys", אלבום הבכורה של אנה קאלבי, קייטי בי ואלבומה "On A Mission", אלבום הבכורה של ג'יימס בלייק ועוד.

ה"מרקיורי" - הפרס של חברות התקליטים

פרס ה"מרקיורי" הוא באופן מסורתי אחד הפרסים החשובים בתעשיית המוזיקה הבריטית, אם לא החשוב שבהם. הוא גם נחשב לאחד מהפרסים החשובים בעולם המוזיקה בכלל. את הפרס מעניקה התאחדות חברות התקליטים הבריטית, שיצרה אותו כתחליף לטקס פרסי המוזיקה של האקדמיה הבריטית למוזיקה.

פרס ה"מרקיורי" מוענק מאז 1992 פעם בשנה לאלבום הטוב ביותר שיוצא בבריטניה ו/או אירלנד. בשנה שעברה זכתה בו כזכור להקת " The XX" על אלבום הבכורה שלה. בשנה הראשונה (92') זכתה בפרס להקת פריימל סקרים על אלבומה הקלאסי "סקרימדליקה". מאז זכו בו גם ארקטיק מאנקיז, אלבו, סווייד, פורטיסהד, הקלקסונז ועוד.

>> רובי וויליאמס אושפז בגלל הרעלת קיבה; ג'יי לו תופיע שעה תמורת 620 אלף ליש"ט