אין צורך להרחיב על כמה ש-2020 הייתה שנה מסויטת, לכל האנושות ועל אחת כמה וכמה לאנשים שמתפרנסים בחיים שלהם מאירועים המוניים כמו זמרים. זו בדיוק הסיבה שרשימת המרוויחים השנתית בארה"ב של הבילבורד הפעם עניינה אותנו אפילו יותר מהרגיל.

מכיוון שרבים בישראל עדיין מאזינים למוזיקה דרך יוטיוב ולא באמצעות שירותי ההזרמה (ספוטיפיי או אפל מיוזיק), האמנים בארץ לא יכולים להתפרנס באמת מתמלוגי ההזרמות, אבל בחו"ל? שם העסק שונה לחלוטין. מאז שנפטר הפורמט הפיזי של דיסקים, המנוע הכלכלי של הזמרים מסביב לעולם הפך להיות בעיקר סטרימינג והופעות.

ההתפתחות הזו בעולם המוזיקה העולמי הובילה לכך שטיילור סוויפט, שמובילה את הרשימה מהמקום הראשון הנחשק עם הכנסות מוערכות בשווי של 23 מיליון דולר, לא מכרה אפילו כרטיס אחד להופעה. מיד אחריה במקום השני של הזמרים המרוויחים ביותר של ארה"ב נמצא פוסט מאלון עם סכום של 23.2 מיליון דולר שלעומתה, את רוב ההכנסות שלו הוא דווקא כן עשה באמצעות הופעות (12.4 מיליון).

פוסט מאלון (צילום: GettyImages-Kevin WinterStaff)
פוסט מאלון במקום השני | צילום: GettyImages-Kevin WinterStaff

עכשיו שימו לב, כי הזמרת שנמצאת במקום השלישי ברשימת המרוויחים היא סלין דיון הוותיקה שהכניסה כ-17.5 מיליון דולר ב-2020 - כמה מהופעות? 17 מיליון דולר. במקום הרביעי התברגה להקת האיגלס שעדיין מופיעה והכניסה 16.3 מיליון דולר (11.3 מיליון מהופעות).

במקום החמישי נמצאת ילדת הפלא בילי אייליש שהכניסה לכיסה כ-14.7 מיליון (רק מיליון דולר בודד מהופעות). דרייק, שהיה עסוק השנה בעיקר בעבודה על האלבום ולא יצא לסבב הופעות, נמצא ממש אחריה רק במקום השישי עם 14.2 מיליון דולר. את המקומות השביעי והשמיני ברשימה תופסות שתי להקות: קווין והביטלס עם 13.2 ו-12.9 מיליון (בהתאמה).

​​

View this post on Instagram

A post shared by I am Billie Eilish and Drake (@billieanddrake)

אמנים בולטים בהמשך הרשימה היו דה וויקנד שהגיע למקום ה-11 (10.4 מיליון), BTS, נציגי הקייפופ במקום ה-19 (8.9 מיליון), למרות ששחררה אלבום ב-2020 אריאנה גרנדה הגיעה רק למקום ה-23 של רשימת המרוויחים השנה. קניה ווסט, שכל עולם המוזיקה עסוק באלבום החדש שלו שיצא מחר, הגיע למקום ה-30 (6.3 מיליון), כשג׳סטין ביבר נמצא ממש אחריו (6.2 מיליון דולר). את הרשימה סוגרת להקת הרוק המיתולוגית אירוסמית׳ (5.3 מיליון) שהגיעה למקום ה-40.