לפני שמייקל ג'קסון הפך לתופעה העולמית עם "Thriller", הוא היה מעריץ נלהב של פול אנקה, עד כדי כך שהוא רצה לקחת חלק באלבום של האחרון "Walk a Fine Line" שיצא ב-1983. אנקה שמח לשתף פעולה עם הזמר הצעיר דאז, אלא שמהר מאוד הלהיט של ג'קסון הפך להיות הדבר המסקרן ביותר בתרבות העולמית וזה גרם לו לעשות משהו שלא עושים. במיוחד לא לפול אנקה. 

"התקרבתי אליו", סיפר אנקה על הקשר שנוצר בינו לבין מלך הפופ, "שלחתי את הקלטות ללוס אנג'לס בשביל שכשאפגוש אותו שם נוכל רק לצרף את הלהקה. קיבלתי שיחת טלפון אחרי כמה ימים שבה נאמר לי 'מר ג'קסון גנב את הקלטות'". הזמר שחגג 80 בסוף יולי האחרון הוסיף שנאמר לו שג'קסון לא מוכן להקליט את השיר.

שועל קרבות ותיק כמו אנקה לא היסס ומיד פנה לעורכי הדין שלו, שבמקרה ייצגו גם את ג'קסון: "אמרתי להם 'חבר'ה מה אני מפספס פה?' יש לנו חוזה. והם ענו לי 'טוב, פול, אתה יודע שיש לו את 'Thriller' עכשיו וזה ממריא. הוא פשוט לא רוצה שיהיה עוד משהו בחוץ בלה בלה, ואנחנו לא מוצאים את החוזה'. שאלתי 'מה? טוב, חבר'ה, אני רואה מי יותר חשוב. אני תובע אתכם. להתראות".

לאחר האיומים אנקה קיבל לידו את הקלטות בחזרה והוא אכן עזב את חברת עורכי הדין. "מייקל הפך להיות מה שמייקל הפך להיות, בצדק רב ברמה האומנותית. הוא היה אמן ענק", הוסיף בכנות הזמר הקנדי והודה שהוא הניח לסיפור הזה, עד שנת 2009.

ממש לפני מותו הפתאומי של ג'קסון, הוא שחרר את השיר "This Is It", שאנקה זיהה מיד כשיר שהם יצרו ביחד. "יצרתי קשר עם עורכי הדין שלו, שהיו אותם עורכי דין שדפקו אותי בהתחלה ואמרתי להם: 'היי חברים, זה השיר שלי עם מייקל. יש לנו כאן בעיה, חברים. זה לא יעבור חלק. יש לכם שעתיים, שלוש שעות גג, לתקן את זה".

מתברר שג'קסון העתיק את ההקלטות שלו ושל אנקה ושמר אותם במגירות. מבחינתו זה היה מאוד פשוט: "אמרתי להם שאני רוצה חצי מהכל או שזה לא יוצא החוצה, וקיבלתי את מה שביקשתי". מנהלי העיזבון של ג'קסון לא הגיבו לפרסום של הניו יורק פוסט, אבל בזמנו הם אכן פרסמו הבהרה בניו יורק טיימס: "השיר הזה נכתב ביחד עם פול אנקה האגדי". סוף טוב, הכל טוב, בערך.