כשאמן מוציא סינגל צדקה הוא בדרך כלל זוכה לפרגון רב גם מאלה שלא נכללים במעגל המעריצים שלו, אבל לצערה של ביונסה, הפעם המצב שונה. הזמרת החליטה להתגייס למען מטרה חשובה ולהקליט גרסה מחודשת ללהיט "Mi Gente" של ג'יי באלווין וווילי וויליאמס, בעוד הכנסותיו יתרמו למען הנפגעים מהאסונות שארעו בפוארטו ריקו ובמקסיקו. למרות שזכינו לשמוע את בי שרה בספרדית בכמה ביצועים שלה ללהיטיה ואפילו בדואט עם שאקירה ("Beautiful Liar"), הלטינים לא עפו על הגרסה שהוציאה בסוף השבוע, בלשון המעטה.

התגובות לפוסט שפורסם בעמוד של באלווין ביום שחרור הסינגל היו חריפות במיוחד. מעריצים של הזמר קטלנו את קווין בי והופעתה בשיר והתלוננו שהיא החריבה אותו. למרות ניסיונות של המעריצים שלה להבהיר שכוונותיה טובות ושהיא עשתה מעשה שראוי להערצה, אלפי התגובות המלכלכות הציגו אותה כקמצנית כשרבים טענו שהיה עדיף אם היא תתרום מכספה במקום.

I am donating my proceeds from this song to hurricane relief charities for Puerto Rico, Mexico and the other affected Caribbean islands. To help go to Beyonce.com/reliefefforts.

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on


בין הדברים שנאמרו שם אפשר למצוא משפטים כמו: "היא הורסת את השיר. תתרחקו ממנה היא האילומינטי", "לא מאמינה שהוסיפו אותה. ג'יי באלווין יכל לבחור כל אחת אחרת במקומה", "למה היא לא תורמת פשוט משהו מהמיליארדי שלה במקום? היא שילמה 400 אלף דולר שכירות לפני שהיא וג'יי זי קנו את הבית שלהם", "המורשת שלי, השפה שלי, האנשים שלי - תתרחקי מהם. את מביכה" ו-"לוחמת הצדק המולטי מיליונרית הזאת הייתה צריכה להקליט שיר כדי לתרום? פאתטי".

חשוב לזכור שלא תמיד כוונות הזמר שמוציא סינגל צדקה הן טהורות. שיר שכזה בדרך כלל זוכה למספר גבוה של הורדות והשמעות ביחס לסינגל רגיל, בגלל שאנשים יודעים שכספם יתרם דרכו. בעקבות זאת, השיר יכול לכבוש בקלות מצעדי מוזיקה ולעזור לאמן המבצע לזכות בהישגים, פרסים ובלא מעט פרסום, בנוסף לשמו הטוב כמובן. רבים רואים בצעד הזה של ביונסה ניסיון לקפוץ על הגל הלטיני, דבר שעשו לא מעט כוכבים בזמן האחרון, כשהזכור מביניהם הוא ג'סטין ביבר. בזכות הגרסה המחודשת שהקליט ללהיט "Despacito", השיר הגיע למקום הראשון במצעדים ברחבי העולם, ביניהם המצעד האמריקאי הנחשב של בילבורד. תואר שילווה את ביבר, לואיס פונסי ודדי יאנקי לנצח.