אין תמונה
מושפע? מושפע מאוד? "גנב"? רובין ת'יק

אין ספק שאחד הלהיטים הגדולים של הקיץ הזה בארץ ובעולם הוא "Blurred Lines" של רובין ת'יק יחד עם T.I ופארל וויליאמס, אלא שמתברר שת'יק הושפע, שלא לומר הושפע עמוקות, שלא לומר "לקח" ממש את הצליל, המבנה והגרוב של הלהיט שלו מאחד השירים הגדולים של מרווין גיי "Got to give it up", להיט fאנקי-דיסקו שהוקלט בשנים 76'-77', מה שיכול להעיד גם על המחזוריות שבמוזיקת הפופ.

בני משפחתו של מרווין גיי המנוח, בראשות בנו, מרווין גיי השלישי, מאשימה את רובין ת'יק בכך שהעתיק את השיר מאביהם לא רשות ומבלי לשלם דבר. "כל מי שיאזין למוזיקה יבחין בכך ששני השירים דומים", אומר גיי הבן לאתר TMZ. "מה אתם חושבים, שלא נתבע אותו? עורכי הדין שלי נכנסו לתהליך ויטפלו במה שצריך. אני כאן כדי לדאוג למורשת של אבא שלי".

אולם באופן חריג, מי שהגיש תביעה משפטית ראשון בעניין הוא דווקא הצד השני. רובין ת'יק, TI ופארל וויליאמס הגישו תביעת-מנע נגד משפחתו של מרווין גיי. לדבריהם: "עם כל הכבוד וההערצה למרווין גיי, 'פאנקדליק' והמסורת המוזיקלית שלהם, אנחנו נאלצים להגיש את התביעה כדי למנוע דרישות ותביעות שונות מצד גורמים בעלי אינטרס הקשורים לאותם אמנים".

בתגובה אומר בנו של מרווין גיי: "אנחנו מעריצים של רובין ת'יק כולנו, גם אני וגם אחותי, בדיוק כמו שהוא מעריץ את אבא שלנו. אבל הוא בונה קריירה על הגב של אבא שלנו. יש דרך לעשות עסקים, ויש דרך לעשות עסקים. אנחנו לא מרוצים מהאופן שבו הוא בחר לעשות עסקים".

"הוא תובע אותנו, כאשר באופן ברור הוא לכל הפחות הושפע מאבא שלנו במה שעשה. זה מצער את המשפחה שלי ואותי. התביעה שלו היא מקרה קלאסי של 'על ראש הגנב בוער הכובע'. אני חולה כליות, ואני מקדם אלבום חדש שלי, יש לי דברים יותר טובים לעשות מאשר לנסות להגן על המורשת של אבא שלי, שזה משהו שאני אוהב לעשות, כי זו העמדה שלי".

מי צודק לדעתכם? טקבקו

 

הלילה: טקס פרסי MTV אמריקה

רובין ת'יק, ג'סטין טימברלייק
ת'יק מול טימברלייק. ראש בראש

אגב, רובין ת'יק עם "Blurred Lines", יאבק הלילה בג'סטין טימברלייק על התואר "קליפ השנה" של אמ.טי.וי אמריקה, בטקס ה-VMA שיתקיים בברוקלין, ניו יורק.

טימברלייק מועמד לקליפ השנה עם "Mirrors", והשניים נראים כמי שיאבקו על התואר, למרות שבאמריקה כמו באמריקה - תמיד טיילור סוויפט יכולה להפתיע ולזכות עם "I Knew You Were Trouble". הרי היא כבר הפתיעה בעבר לא פעם.

ג'סטין טימברלייק מחזיק בשש מועמדויות לפרסים - המספר הגבוה ביותר של מועמדויות בטקס. כמו כן גועש עולם הפופ האמריקני בשבוע האחרון מכך שטימברלייק צפוי להתאחד על הבמה עם חבריו ללהקת הבנים Nsync, לפחות לשיר אחד. האם היי פייב יחממו? כנראה שהפעם לא, וחבל.

>> ומי יהיה זמר השנה של ישראל? אתם מחליטים. כנסו להצביע