אסף אבידן מגדל דוד (צילום: שרון רביבו)
"לא מת על העיבוד הזה". אסף אבידן בהופעה | צילום: שרון רביבו

שיר של אסף אבידן הגיע למקום ראשון במכירות ב"i tunes" בגרמניה. זה קרה כאשר רמיקס של הדיג'יי הגרמני Wankelmut ל"The Reckoning", שיר הנושא מהאלבום הראשון של אסף אבידן והמוג'וז לפסגת המכירות בסניף הגרמני של אתר "איי טיונס". במקביל רשם הרמיקס מעל ל-5 מיליון צפיות ביו טיוב תוך חצי שנה.

הרמיקס החל את דרכו כאשר וונקלמוט, הדי.ג'יי הגרמני בן ה- 24 נכח באחת ההופעות של אסף אבידן בגרמניה ורכש את הדיסק הראשון שלו "“The Reckoning, הוא התחבר מאד לשיר הנושא והחליט לעשות לו גרסת רמיקס.

בחצי השנה האחרונה צבר הרמיקס תאוצה בגרמניה בסצנה האלקטרונית, במועדונים ומסיבות. בתחילה הוא שודר רק בכמה תחנות רדיו אזוריות, אבל עד הגיע מהר יחסית למקום הראשון ב"Beatport" - אתר הדי ג'יים והמוזיקה האלקטרונית מן הגדולים והמובילים בעולם. משם נסללה הדרך לתחנות הרדיו המיינסטרימיות, אפילו תכניות טלוויזיה ועד כאמור למקום הראשון באיי.טיונס גרמניה.

"למרות שאישית אני לא מתחבר לעיבוד הזה, אני מאוד מוחמא מכל גל הרמיקסים והסימפולים שעושים למוזיקה שלי", אומר בתגובה אסף אבידן. "נכון שכתבתי בלדה קטנה ואישית, אבל מאז היא קיבלה חיים עצמאיים ומצאה את עצמה מתפתחת למקומות שלעולם לא תכננתי. היקום עובד בדרכים מיסתוריות, וכנראה שצריך לפעמים לשבת אחורה ולהינות מההפתעות הבלתי צפויות".