הזמרת והשחקנית גו הארה (Goo Hara), שמוכרת בעיקר כחברת הרכב הקיי-פופ המצליח קרה (KARA), נמצאה אמש בדירתה שבעיר סיאול ללא רוח חיים. הכוכבת הדרום קוריאנית הייתה בת 28 במותה וכוחות ההצלה טרם פרסמו את סיבת המוות.

המוות של הזמרת הצליח להפתיע רבים ממעריציה מכיוון שרק לפני שבועיים היא חזרה להופיע על הבמות ולקדם את המוזיקה החדשה עליה היא עבדה בימיה האחרונים. לפני כחצי שנה גו הארה פונתה לבית החולים במצב קשה אחרי שניסתה ליטול את חייה. בעקבות אותו אירוע, היא לקחה פסק זמן של כמה חודשים מעשייה מוזיקלית. בהודעה ששיתפה עם מעריציה במהלך אותה תקופה, הזמרת סיפרה על הניסיון שלה להישאר חזקה ובריאה למרות הקשיים איתם התמודדה.

View this post on Instagram

皆さん!いい思い出になりました。ありがとうございますただいま!

A post shared by 구하라 (@koohara__) on

גו הארה הצטרפה לקרה בשנת 2008, שנה אחרי הקמת הלהקה, והוציאה יחד עם שאר חברותיה להרכב 8 אלבומים עד לפירוק שהגיע לפני כשלוש שנים. לצד פיתוח קריירת הסולו, גו הארה הופיעה במספר תכניות טלוויזיה, ביניהן סדרת דוקו בשם "On & Off" שעוקבת אחר חייה.

מוות פתאומי של כוכבי קיי-פופ הפך בשנים האחרונות לתרחיש מוכר שקורה לעיתים קרובות. רק לפני מספר שבועות הלכה לעולמה הזמרת סולי (Sulli), שפרצה דרך להקת הקיי-פופ (f(x. סולי הייתה בת 25 כשנמצאה ללא רוח חיים בדירתה. במשך השנים היא סיפרה על התמודדות עם משברים נפשיים, דיכאון ובדידות.

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו.
נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים: