ריהאנה היא בד-אס רצינית, את זה אנחנו כבר יודעים. אבל סיפור שהתגלה עכשיו מוכיח שכבר ב-2003, כשהייתה בסך הכל בת 15, היא לא פחדה מאף אחד. המפיק איוון רוג'רס סיפר שבעת שהוא שהה בברבדוס עם אישתו, ריהאנה (שאז עוד נקראה רובין ריהאנה פנטי) פשוט ניגשה אליו והתחילה לשיר. "הייתה לה כזו נוכחות!", הוא סיפר, "האיפור שלה היה מושלם, והיו מכנסי שלושת רבעי ונעליים תואמות, עם העיניים הירוקות שלה וצוואר הדוגמנית הארוך שלה".

עוד ב-mako מוזיקה:

עם זאת, המחשבה המיידית של רוג'רס הייתה "היא בטח לא יודעת לשיר, בגלל שבדרך כלל אלו היפות שלא יודעות". אבל כמו שכולנו יודעים, הוא טעה לגבי זה בגדול. "ידעתי מיד שאני צריך לתאם פגישה איתה". אמא של רירי, בכל אופן, לא התלהבה מההזדמנות שבתה קיבלה: "היא לא ממש הבינה שיש משהו מיוחד בבית שלה. היא אמרה 'אני רק רוצה שהיא תכין שיעורי בית. חינוך זה מאוד חשוב'".

ריהאנה עצמה, שלא היה לה שום ניסיון במוזיקה ובריקוד, אמרה לרוג'רס בפגישתם שמוזיקה זה "כל מה שהיא אי פעם רצתה לעשות". בדומה לבריטני ספירס וקלי קלרקסון, היא הייתה נואשת לברוח מהילדות הבעייתית שלה. "היה לה צורך דחוף לברוח מהסביבה הקשה של בית אלים אל תוך האשליה של ביטחון ואהבה נטולת גבולות. התשוקה הזאת, יותר מכל כישרון מולד, היא מה שמעריצים מתחברים אליו, וזה מה שחברת הקלטות מחפשת באמן חדש. זה הדבר היחיד שהם לא יכולים לייצר בעצמם".

בדצמבר 2004 ריהאנה הקליטה את השיר הראשון שלה "Pon De Replay" שנשלח לכמה חברות תקליטים. כשהדמו הגיע לדף ג'אם הוא נשלח לג'יי זי, נשיא החברה, וריהאנה טסה כדי להיפגש איתו ועם כמה מנהלים אחרים בחברה. "הייתי מאוד ביישנית. היו לי פרפרים בבטן. אני יושבת מול ג'יי זי. כאילו, ג'יי זי", היא סיפרה כמה שנים אחר כך בראיון.

היא, כמובן, היממה את המנהלים ואת ג'יי זי באודישן, מה שהוביל את ג'יי זי להגיד לריהאנה ורוג'רס "אז מה אני צריך לעשות כדי לגרום לכם לבטל את שאר הפגישות שלכם?" ולא לתת לה לעזוב את הבניין עד שהיא חתמה אצלו. הוא אמר לה ש"יש רק שתי דרכים לצאת מהבניין - דרך הדלת, אם היא תחתום על החוזה, או דרך החלון, אם היא לא". כשהיא רק בת 16, ריהאנה חתמה על חוזה החלומות שלה ועזבה מהדלת הראשית.